Çayırova ve Bulgaristan kardeşliği…

1

Belediye Başkanı ve müdürlerden oluşan Türkiye-Bulgaristan Dostluk Grubu’nu Çayırova’da ağırlayan Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, Şumen Belediye Başkanı Krasimir Kostov ve beraberindeki heyet ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Çayırova ilçesi ziyaretlerine kahvaltılı program ile başlayan Bulgaristan heyetini ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden başkan Akbaş; Türkiye ve Çayırova hakkında Şumen Belediye Başkanı Krasimir Kostov’a bilgiler verdi. Sıcak bir sohbet ortamında gerçekleşen kahvaltıda misafirleri ile yakından ilgilenen başkan Akbaş, Türkiye’nin komşusu ve kardeş ülkesi olan Bulgaristan ile ortak projeler üretmeye hazır olduklarını belirtti.

Tarihsel ve kültürel bağlarımız var…

Kahvaltı programının ardından Şumen Belediye Başkanı Krasimir Kostov ve beraberindeki heyeti makamında kabul eden başkan Akbaş, ilk olarak belediye hizmet binasını ziyaretçilere tanıttı.

Akbaş, Çayırova’nın ilçe olması ile birlikte belediye hizmet binasında da değişikliklere gittiklerini ve bu değişikliklerle vatandaşa daha kaliteli hizmet etmeyi hedef edindiklerini belirtti. Türklerin de yaşadığı Bulgaristan ile ortak kültürleri taşıdıklarını ifade eden Akbaş, Türkiye ve Bulgaristan ilişkilerine değindi. Türkiye’de Bulgaristanlı ve Bulgaristan’da da Türklerin yaşadığının altını çizen başkan Akbaş, iki ülke arasında tarihsel ve kültürel bağların olduğunu hatırlattı.

Kardeş ülkelerin her zaman ikili ilişkilerinin ve bağlarının güçlü olduğunu ve bu güce güç katmaya devam ettiklerini ifade eden Akbaş; “Her iki ülkenin ortak yönleri ve bağları var. Bizim görevimiz, bu bağları koparmamak, tam aksine güçlendirmektir. Sizlerde biliyorsunuz ki, Sayın Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız bu yönde girişimlerini sürdürüyorlar” dedi.

2

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Hilton Garden Inn

Anadolu Yakası’na yeni bir Hilton Garden Inn

Hilton Garden Inn, Türkiye’deki yeni oteli Hilton Garden Inn Kocaeli Şekerpınar’ın açılışını gerçekleştirdi. Orbay Grup’un sahibi olduğu 88 ...