Çayırova Mahallesi okuluna kavuşuyor…

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci tarafından başlatılan projeler, teker teker hayat buluyor. Çayırova Mahallesi’nin yıllardır sorunu olan okul ihtiyacının karşılanması adına çalışmalarını tamamlayan Başkan Demirci, okulun temelini Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun katılımıyla attı.

32 DERSLİKLİ OKUL YENİ DÖNEMDE…

24-32 derslikli iki ayrı okul projesi tasarlayan ve 24 derslikli okulun temelini atan Çayırova Belediyesi, projelerine hız kazandırdı. Çayırova Mahallesi Ali Haydar Efendi Caddesi, eski PTT binası arkasında bulunan alanda gerçekleştirilen kamulaştırma çalışmalarının ardından yeni bir okulun temeli atıldı. Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin yakından ilgilendiği projenin bir diğer ayağı olan 32 derslikli okulun ise önümüzdeki yıl temeli atılacak.

24 DERSLİKLİ OKUL 1.440 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ…

Sabahçı ve öğlenci olmak üzere toplamda 1.440 öğrenci kapasiteli olan 24 derslikli okulun oturum alanının 1.500 metrekare, bahçe alanının ise 1.000 metrekare olduğunu dile getiren Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci; 5,5 milyon Türk Lirası maliyetli okulun 210 iş günü içerisinde tamamlanacağını belirtti. Bilgisayar ve fen laboratuvarlarıyla tam donanımlı inşa edilecek okulda 24 dersliğin hizmet vereceğini ifade eden Demirci, yeni okulların ilçeye kazandırılacağını söyledi.

“ARTAN NÜFUSU YENİ OKULLARLA KARŞILAYACAĞIZ…”

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin ardından temel atma törenine katılan vatandaşlara seslenen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise eğitimin önemine değindi. “Eğitimsiz bir ülkenin kalkınması, gelişmesi mümkün değildir” diyen Başkan Karaosmanoğlu; “Eğitim kurumları bizim göz bebeğimizdir. Anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversitelerimiz bizim için değerlidir. Tabi Çayırova ilçemiz, çok hızlı büyüyen ve hızla gelişen bir ilçemiz. Türkiye’de en yoğun göç alan ve en yoğun nüfusu artan bil ilçemiz Çayırova. Her gelen ve her doğan, bir ihtiyaç ile doğuyor. Okul lazım, su lazım, park ve yeşil alan lazım, kütüphane lazım. Hayatta insan için ne gerekiyorsa bizlerde bunları sunmaya çalışıyoruz. İlçemizdeki eğitim eksikliklerini gidermeye, yeni eğitim yuvaları kazandırmaya çalışıyoruz” dedi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

‘Genç Gelecek’ miniklerin yüzünü güldürdü

Sancaktepe Genç Gelecek Sağlık Kulübü öğrencileri “Bir Kitap Bir Çocuk, Bir Çocuk Bir Umut ” projesi kapsamında köy ...