Çayırova Belediyesi’nden çocuklara geri dönüşüm eğitimi…

seminer (2)

Çayırova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, ilçe genelinde eğitim ve öğretime devam eden okullarda düzenlemiş olduğu “Çevre Koruma ve Geri Dönüşüm” konulu seminerlere, Belediye Kültür Salonu’nda devam etti.

Seminere konuşmacı olarak katılan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Atık Yönetim Şube Müdürlüğü’nden Çevre Mühendisi Bilal Döleş, seminere katılan öğrencilere Çevre Koruma ve Geri Dönüşüm konularında bilgiler verdi. 

Çayırova Belediye Kültür Salonu’nda gerçekleştirilen seminere, ilçe okullarından yaklaşık 400 öğrenci katıldı. Çevre koruma bilincini aşılamak ve geri dönüşüm bilincini çocuklara kazandırmak amacı ile eğitici konuşmalarına devam eden Döleş, doğada boşa harcanan hiçbir şeyin olmadığının altını çizerek, kullanılan her malzemenin geri dönüşümünün mümkün olduğunu söyledi.

Çocuklara geri dönüşüm konulu çizgi film…

Düzenlenen seminer çerçevesinde, katılım sağlayan öğrencilere kısa film ve çizgi filmler izletilerek, geri dönüşümün önemi vurgulandı. TAP firmasından gelen çevre mühendisi Elif Kara, çocukların çizgi film izlediği sırada, atık pillerin geri dönüştürülmesi konusuna değindi.

Geri dönüşüm konulu tiyatro…

Çayırova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Mühendisi Nuray Şen, çocuklara geçtiğimiz yıllarda okullarda yapılan atık pil toplama yarışmasının bu yıl da yapılacağını duyurdu. Ayrıca, 14 Aralık Çarşamba günü saat 10.30’da, geri dönüşüm konulu tiyatro olacağı ifade edildi.

seminer (1)

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Hilton Garden Inn

Anadolu Yakası’na yeni bir Hilton Garden Inn

Hilton Garden Inn, Türkiye’deki yeni oteli Hilton Garden Inn Kocaeli Şekerpınar’ın açılışını gerçekleştirdi. Orbay Grup’un sahibi olduğu 88 ...