Çayırova Belediyesi engelleri kaldırıyor…

1

Çayırova Belediyesi, ulaşılabilirlik anlamında belediye çevresinde ve içerisinde çevre düzenlemesine tüm hızıyla devam ediyor. Engellilerin kentsel yaşama eşit fırsatlarla katılımına büyük önem veren Çayırova Belediyesi, önce kendi hizmet binasından başlamak üzere engelleri kaldırmayı sürdürüyor. 

Engelli kaldırımları inşa ediliyor… 

26-27 ve 28 Aralık tarihlerinde yine bir ilki gerçekleştirerek “Yerelden Genele Engelsiz Türkiye” sempozyumunu gerçekleştirecek olan Çayırova Belediyesi, çevre düzenlemelerini sürdürüyor. Belediyenin giriş yollarındaki kötü görünümü ortadan kaldıracak bir çalışmaya imza atarak çevre düzenlemesinin startını veren belediye, Uğur Mumcu Caddesi’ne bağlanan Murat Çobanoğlu Caddesi’nde ve bağlantılı sokakta üstyapı ve kaldırım çalışmalarını gerçekleştiriyor. 

Atıl ve yıpranmış asfaltı sökerek, modern ve görkemli bir üstyapı planlayan Çayırova Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, 1.5 metre genişliğinde yolun sağında ve solunda engellilerin ulaşımlarına kolaylık sağlayacak kaldırımlar inşa ediyor. Araç ulaşımı içinde cadde ve sokakların asfaltını ilerleyen günlerde dökecek olan ekipler, Çayırova Belediyesi’nin girişini hem düzenli hale getirecek, hem de engellilerin ulaşılabilirlik anlamındaki sorunlarını ortadan kaldırmış olacak.   

3

Başkan: “Engelsiz bir Çayırova oluşturacağız…” 

Yürüyüş yolu, kaldırımlar, araç yolu ve modern aydınlatmalar ile birlikte belediye çevresine yeni görünüm katacak çalışmaya hızla devam eden Çayırova Belediyesi, yapılacak sempozyum öncesi çevre düzenleme çalışmalarını tamamlayacak. 

Hızlı ve planlı bir şekilde sürdürülen çalışmaları yerinde değerlendiren Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, çalışmalar hakkında Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinden bilgiler aldı. Yapılacak sempozyum öncesi çalışmaların tamamlanması için hızlı bir program uyguladıklarını belirten başkan Akbaş, 26-27 ve 28 Aralık’ta yapılacak sempozyumun Türkiye için ve Çayırova için çok önemli olduğunu söyledi. 

Belediye çevresinde yapılan düzenlemeler çerçevesinde, bireysel farklılığı olan vatandaşlara yönelik kaldırımlar da yapıldığını ifade eden başkan Akbaş; Çayırova’da engellerin kaldırılması için yoğun çalıştıklarını vurguladı. Sosyal belediyecilik anlayışı ile “Engelsiz Bir Çayırova” oluşturmak istediklerini sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, belediye çevresinde yapılan çalışmalar ile hem ilçeye yakışır bir hizmet binası ve çevresi oluşturduklarını, hem de engelleri kaldırdıklarını belirtti.

2

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Hilton Garden Inn

Anadolu Yakası’na yeni bir Hilton Garden Inn

Hilton Garden Inn, Türkiye’deki yeni oteli Hilton Garden Inn Kocaeli Şekerpınar’ın açılışını gerçekleştirdi. Orbay Grup’un sahibi olduğu 88 ...