Çayırova Belediyesi’nden aşure dağıtımı…

1

Her yıl geleneksel olarak Muharrem ayı içerisinde aşure dağıtımı gerçekleştiren Çayırova Belediyesi, toplamda 10.000 adet aşure dağıttı. 

Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin katılımları ile gerçekleştirilen aşure dağıtımının ilki, Şekerpınar Mahallesi Bolulular Camii’nde gerçekleştirildi. 

Bolulular Camii’nin ardından Yenimahalle taksi durağına geçip aşure dağıtımına katkıda bulunan Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş; “İslam’da büyük yer edinen ve kutsal aylardan sayılan Muharrem ayı içerisinde, her yıl evlerimizde aşure yapıp dağıtmak önemli bir gelenektir. Belediye olarak biz de, bu geleneği camilerimizde ve çeşitli noktalarda her yıl tekrarlıyoruz. Namazdan çıkan vatandaşlarımızın yanında okuluna giden öğrencilerimize, bayanlara ve yoldan geçen herkese aşure dağıtıyoruz. Yüce Allah, hayır ve dualarımızı kabul etsin, milletimize afet ve zulüm göstermesin, herkese afiyet olsun” dedi.

2

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Hilton Garden Inn

Anadolu Yakası’na yeni bir Hilton Garden Inn

Hilton Garden Inn, Türkiye’deki yeni oteli Hilton Garden Inn Kocaeli Şekerpınar’ın açılışını gerçekleştirdi. Orbay Grup’un sahibi olduğu 88 ...