Çayırova’da Hayvan Besleme Noktaları oluşturuldu…

1

Çayırova Belediyesi Köpek Evi’nde rehabilite edilerek geri bırakılan köpekler için besleme noktası belirlendi. Çayırova’da örnek bir uygulamayla hayata geçirilen “Hayvan Besleme Noktaları”nda, sokak hayvanlarına yönelik bir çalışma gerçekleştirdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nce yürütülen çalışma çerçevesinde, sokak hayvanlarının özellikle kış mevsimlerinde beslenme sorunlarına çözüm için “Hayvan Besleme Noktaları” oluşturan Belediye, kurduğu sistem ile hayvanların istedikleri zaman beslenebileceği bir düzenek oluşturdu.

Sokak hayvanlarının su ve yemek ihtiyacını giderebilen sistemin 24 saat açık olduğunu ve sistemin otomatik bir şekilde su ve yemek bölümlerini otomatik bir sistem ile doldurduğunun altını çizen yetkililer, korumaya muhtaç olan hayvanların belirli aralıklarla sağlık kontrolünün yapıldığını ve bu yönde çalışmaların devam edeceğini belirttiler.

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Hilton Garden Inn

Anadolu Yakası’na yeni bir Hilton Garden Inn

Hilton Garden Inn, Türkiye’deki yeni oteli Hilton Garden Inn Kocaeli Şekerpınar’ın açılışını gerçekleştirdi. Orbay Grup’un sahibi olduğu 88 ...