Çayırova’da Anadolu Oyunları başladı…

1

Çayırova Belediyesi’nin sosyal ve kültürel içerikli bir projesi olan “Anadolu Oyunları Uygulama Merkezi”nde açık alan eğitimleri başladı. Ankara’da gerçekleştirilen Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda ödül alan bir proje olan Anadolu Oyunları Uygulama Merkezi’nin eğitimlerine başlayan Çayırova Belediyesi, eğitimlerin startını İstiklal İlköğretim Okulu’nda verdi.

Kapalı alan ve açık alan olmak üzere iki bölümden oluşan uygulama merkezinin ilk eğitimleri, açık alan eğitimleri olarak verilmeye başlandı. Çayırova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce hayata geçirilen proje çerçevesinde, açık alan eğitimleri Çayırova Belediyesi tarafından görevlendirilen Anadolu oyunları eğitmeni ve beden eğitimi öğretmeni Neşe Candan nezaretinde gerçekleştiriliyor.

Çocuklar çok mutlu…

İstiklal İlköğretim Okulu’nda başlayan Anadolu Oyunları Uygulama Merkezi projesinin açık alan eğitimlerini yerinde takip eden Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Nizamettin Günay, unutulan oyunların çocuklara yeni becerilerle geri kazandırılmasının sosyal ve kültürel açıdan önemli bir çalışma olduğunu belirtti.

Anadolu’nun en güzel oyunlarının uygulama merkezinde tekrar hayat bulacağını vurgulayan Günay, açık alan oyunlarının yanı sıra, kapalı alan oyunlarının da yapılacağını söyledi. İstiklal İlköğretim Okulu bahçesinde inşaat çalışmaları devam eden Anadolu Oyunları Uygulama Merkezi binası hakkında da bilgiler aktaran Günay, kısa süre içerisinde kapalı alan olarak planlanan binanın tamamlanacağını belirtti.

İnşaat alanında yaptığı incelemelerde, binanın oluşumunun tamamlanması ile birlikte çevre düzenleme çalışmalarının da başlayacağını ifade eden Günay, proje tamamlandığında Çayırova’ya sosyal ve kültürel anlamda olduğu gibi, spor ve eğitim alanında da büyük bir değer katacağını söyledi.  

2

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Hilton Garden Inn

Anadolu Yakası’na yeni bir Hilton Garden Inn

Hilton Garden Inn, Türkiye’deki yeni oteli Hilton Garden Inn Kocaeli Şekerpınar’ın açılışını gerçekleştirdi. Orbay Grup’un sahibi olduğu 88 ...