Çatıdan düşen kar kütlesi neredeyse öldürüyordu…

Haldun Alagaş Spor Salonu’nun çatısında biriken kar kütlesi, yoldan geçen arabaların üzerine düştü. Yüzlerce kilo ağırlığındaki karın altında kalan bir ticari taksinin tavanı çöktü. Taksinin arka koltuğunda oturan kadın yolcu, çökme sonucu yaralandı. Karın düşmesi sonucu seyir halindeki bazı araçların da camları kırıldı. Korku ve paniğe neden olan anlar, bir cep telefonu kamerası tarafından kaydedildi.

Olay, saat 10.30 sıralarında Ümraniye Alemdağ Caddesi üzerindeki Haldun Alagaş Spor Salonu’nun yan tarafında meydana geldi. Tedbir alınmadığı için çatıda biriken kar yığınları aniden yola uçtu. Bu sırada seyir halinde bulunan bir taksi ile bazı araçlar, kar kütlesinin altında kaldı. Kar yığınlarının düşmesi sırasında içinde bir yolcu bulunan 34 TAE 80 plakalı taksinin tavanı çöktü. Ön ve arka camları kırılan taksideki kadın yolcu yaralandı. Büyük korku yaşayan kadın şoka girince hastaneye kaldırıldı.

NEDEN TEDBİR ALINMIYOR?..

Ölümden döndüklerini söyleyen taksi sürücüsü Muammer Yenigün; “Resmen üzerimize çığ düştü. Tedbir alınmamış. İlla birilerinin ölmesi mi gerekiyor? Buradan insanlar yaya olarak geçiyor. Aniden 300-400 kilo kar kütlesi geldi. Arabamızın tavanı çöktü. İçinde kadın yolcum vardı, kalp krizi geçirecek hale geldi. Geçen yıl da burada aynı şey olmuş. Niye tedbir alınmıyor” dedi.

CEP TELEFONU KAMERASIYLA KAYDEDİLDİ…

Bir kişinin yaralanmasına ve bazı araçların zarar görmesine neden olan olay, yoldan geçen bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Görüntülerde, tedbir alınmayan yoldaki arabaların üzerine kar kütlesi düşüyor.

sporvitrini

Hakkında Oğul Kayserilioğlu

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ümraniye Belediyesi’nden bir kalıcı eser daha

Ümraniye Belediyesi, ilçeye kazandırdığı 400’ün üzerindeki kalıcı eserine bir yenisini daha ekleyerek, Altınşehir Mahallesi Muhtarlık Hizmet Binası ve ...