Çamura bulandılar, ama pes etmediler…

1

Çekmeköy Belediyesi, Bisiklet Federasyonu ve Kaçkar Bisiklet tarafından düzenlenen “Geleneksel Çekmeköy Dağ Bisikleti Yarışları”nın ikinci etabı, Pazar günü Çekmeköy ormanlarında koşuldu.

İstanbul’un akciğerleri diye adlandırılan Çekmeköy ormanlarının parkur olarak kullanıldığı yarışlara, ülke genelinden katılımlar oldu.  6 kategoride yapılan yarışların startını, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Yıldırım verdi.

Yağmurlu havaya rağmen yoğun katılımın olduğu yarışta; düşenler, çamura bulananlar ve üşüyenler, renkli görüntülerin yaşanmasına neden oldu. 7 km’lik parkurda, bayanlar ve +40 kategorilerindeki yarışmacılar 4 tur; junior ve master’lar 5 tur, 23 yaş altı ve elite’ler ise 7 tur attı.

Zorlu parkurda birbirleriyle ve doğayla verdikleri mücadelelerin ardından dereceye giren yarışmacılar, madalya ile ödüllendirildi. İlk iki yarışta kazanılan puanlar, 3. Etap sonunda verilecek 15 bin liralık büyük ödül için avantaj sağladı.

Start çizgisinde yarışmacılarla bir araya gelen Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Yıldırım; Çekmeköy’ün, İstanbul’da eşine az rastlanır bir doğaya sahip olduğunu ve bu imkânlardan tüm İstanbulluların yararlanması için organizasyonlar düzenlediklerini söyledi. Yıldırım, 4. Etap’ın geçen yıl olduğu gibi İstanbul dışında yapılacağının müjdesini verdi.

Yaklaşık üç saat süren yarışın sonunda elite’lerde Yavuz Kilim, Junior’da Ömer Faruk Kansız ve Bayanlarda Rabia Taşova birinci oldu.

2

 3

4

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

cekmekoylu-ogrencilerin-karne-heyecani

Çekmeköylü öğrenciler karne heyecanı yaşadı

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı ilk döneminin 18 Ocak Cuma günü sona ermesiyle beraber ilk ve orta dereceli okullar ...