Çamlıca Spor Okulu hizmete girdi…

İlçede yeni sportif yatırımlara devam eden Üsküdar Belediyesi tarafından inşa edilen Çamlıca Spor Okulu, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Olimpiyat Şampiyonu Aslı Çakır Alptekin’i de yanına alarak yaptığı konuşmada, açılışı yapılan spor salonunda nice başarılı sporcular yetişeceğine inandığını ifade ederken, imkânlar dâhilinde özverili bir çalışma yaparak Çamlıca Spor Okulu’nu Üsküdar’a kazandırdıklarını söyledi.

Üsküdar’da yeni bir konsept çalışması oluşturduklarını, bu konsept dahilinde spor, kültür ve sanatı birleştirdiklerini belirten Mustafa Kara, “Yaşam Merkezi” adını verdikleri bu konsept ile yeni nesillere her türlü imkanı sunduklarının altını çizdi. Uluslararası güçler ve özellikle de İngiliz spor medyasının Aslı Çakır’ı hedef aldığını belirten Kara, bütün sonuçları tertemiz çıkmasına rağmen Çakır’ın başarılarını ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar yapmaya devam ettiklerini belirtti. Mustafa Kara, Aslı Çakır Alptekin’den ve onun yetiştireceği sporculardan daha nice büyük başarılar beklediklerini de ifade etti.

ÜSKÜDAR’DAKİ ÜÇÜNCÜ SPOR SALONU…

Bünyesinde 1.150 metrekare büyüklüğünde hentbol ve basketbol sahası, takım soyunma odaları ve duşlar, kafeterya, 1.200 kişilik tribün, çok amaçlı salon ve açık otopark alanının yer alacağı Çamlıca Spor Okulu, geçtiğimiz yıl hizmete giren Burhan Felek Spor Salonu ve bu ay VakıfBank ile imzalanan protokolle çalışmalarına başlanan VakıfBank Spor Sarayı’ndan sonra Üsküdar’daki üçüncü spor salonu özelliğini kazandı.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...