ÇAKUT yeni oluşuma hazırlanıyor…

cakut (1)

Çayırova Belediyesi tarafından oluşturulan ve sosyal sorumluluk taşıyan Çayırova Arama Kurtarma Timi (ÇAKUT), yeni oluşuma hazırlanıyor.

2010 yılı içerisinde kurulan ve İl Afet Acil Durum Müdürlüğü tarafından uygulamalı eğitimlere tabi tutulan ÇAKUT, yeni bir oluşuma giderek, değişmez kadrosunu kuruyor. Çayırova, Gebze ve Tuzla master koşucularının kurduğu ÇAGET, ÇAKUT’un yeni kadrosunu oluşturuyor.

ÇAGET, ÇAKUT’u yeniden canlandıracak…

Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş’ın bizzat ilgilendiği ÇAKUT, yeniden hayata geçiriliyor. Deprem bölgesi olan Marmara’nın geçmişte yaşadığı depremi hatırlatarak bu oluşuma gittiklerini ifade eden Akbaş, 2010 yılında oluşturdukları ÇAKUT ekibinin yeniden düzenlenerek hayata geçirileceğini ifade etti. Çayırova, Gebze ve Tuzla master koşucularından oluşan ÇAGET ekibi ile düzenlediği toplantıda ÇAKUT hakkında bilgiler veren başkan Akbaş, yeni kurulacak ÇAKUT’un ÇAGET üyelerinden oluşmasının önemli olduğunu söyledi. Akbaş, sporla iç içe olan ÇAGET üyelerinin bu oluşumda yer alması ile dinç bir arama kurtarma timi oluşacağını belirtti ve ÇAGET ekibine teşekkür etti.

Deprem Etüt Merkezi kurulacak…

Gerçekleştirilen toplantıda ÇAGET üyelerine genel bilgiler aktaran Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, proje aşamasında olan Deprem Etüt Merkezi hakkında bilgiler verdi. Çayırova’nın deprem bölgesi içerisinde olduğunun altını çizen Başkan Akbaş, yeni kurulacak ekibin ilerleyen süreçte bu merkezde daha iyi hizmet edebileceğini belirtti.

ÇAKUT’un yeni oluşumu ile ilçeye daha fazla değer katacağını vurgulayan Akbaş, Deprem Etüt Merkezi için yoğun bir çaba sarf ettiklerini ve kısa süre içerisinde Çayırova’ya kazandırılacağını söyledi.

Türkiye geneline ulaşılacak…

Kurulacak ÇAKUT ekibi için Çayırova, Gebze ve Tuzla master koşucuları ile fikirlerini paylaşan Akbaş, yeni kurulacak ekibin gerekli eğitimleri aldıktan sonra Türkiye geneline ulaşılacağının altını çizdi. 

Geçtiğimiz yıl Van’da yaşanan depremi bir kez daha hatırlatan başkan Akbaş; “Bölgemiz, hatta ülkemiz, deprem kuşağında bulunmaktadır. Bu nedenle 2010 yılı içerisinde Çayırova Arama Kurtarma Timi’ni kurduk. Gerekli eğitimlerin ardından tatbikatlar ile birlikte ekibimizi hazır tutmaya çalıştık. Ama şimdi, sizlerin sayesinde ekibimiz daha güçlü ve yeni bir oluşum içerisine girecek. Sizlerin eğitimleri tamamlandığında biliyorum ki, ÇAKUT afetlere karşı hazır bir konumda olacak” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Hilton Garden Inn

Anadolu Yakası’na yeni bir Hilton Garden Inn

Hilton Garden Inn, Türkiye’deki yeni oteli Hilton Garden Inn Kocaeli Şekerpınar’ın açılışını gerçekleştirdi. Orbay Grup’un sahibi olduğu 88 ...