Caddebostan sahilinde utandıran görüntü…

Eşsiz güzelliği ile günün 24 saati ilgi odağı olan Caddebostan sahillerine verilen zararın boyutu gün yüzüne çıktı. Sualtı Temizlik ve Bilinçlendirme Hareketi (STH), bilinçsiz vatandaşların denize attığı pet atıklar ile sahilde mesaj verdi.

STH tarafından saatlerce süren temizlik çalışmasında dalgıçlar, Caddebostan sahillerinde kirliliğin boyutunu kumsala taşıdı. Sorumsuzca denize atılan pet şişe ve benzeri atıkların oluşturduğu görüntü utandırdı. Gönüllü çevreciler, kumsala dizerek pet şişelerden yazı yazdı, mesajlar verdi. Örnek çalışma, Kadıköylüleri hem utandırdı hem de sahillerin temizlenmesinden dolayı mutlu etti.

KADIKÖYLÜLER BİR HAYLİ RAHATSIZ…

Özellikle İstanbul genelinden Caddebostan’a gezmeye gelen gruplar tarafından sahillerin kirletilmesi, çevre sakinleri tarafından tepkiyle karşılanıyor. Kadıköylüler, aynı zamanda dünyanın en uzun sahilleri arasında bulunan Anadolu Yakası genelinde temizliğin ve denetimlerin artırılmasını istiyor.

sporvitrini

Hakkında İrem Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İKSV’den Kadıköy Belediyesi’ne plaket

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 46’ıncısı düzenlenen İstanbul Müzik Festivali’ne desteklerinden dolayı Kadıköy Belediyesi’ne plaket ...