Büyük Kulüp seçimlerinde zafer Duran Akbulut’un…

Türkiye’nin en önemli sosyal kulüplerinden Büyük Kulüp’te bugün yapılan başkanlık seçimini Duran Akbulut kazandı. Seçim, Büyük Kulüp Yüksek Divan Kurulu Başkanı Mehmet Nuri Kuriş ile başkanlık görevini 19 yıldan beri sürdürmekte olan Duran Akbulut arasında geçti.

1.633 OY AKBULUT’A, 1.193 OY KURİŞ’E…

Seçimlere katılım hayli fazlaydı. Geçerli oyların 1.633’ünü Duran Akbulut, 1.193’ünü ise Mehmet Nuri Kuriş aldı. Seçimin ardından Kadıköy Life’a kısa bir açıklamada bulunan Duran Akbulut; “Öncelikle saygıdeğer Büyük Kulüp üyelerinin bir defa daha şahsıma gösterdikleri teveccüh için teşekkürlerimi iletirim. Kulübümüzü koruma, sahiplenme ve geliştirme arzusunu, gençlerimizi yönetime ortak ederek sürdürme çabası içinde olmayı sürdüreceğimizi buradan tekrar bildiriyorum. Kulübümüzde sergilenmekte olan birçok etkinlik ve güzel hizmetler gençlerimizin eseridir. Gençlerimizi yakından izliyorum. Büyük Kulüp’ten çok daha büyük kurum ve kuruluşlara, hatta tüm Türkiye’ye liderlik yapabilecek yetenekli genç üyelerimizi gördükçe güvenim ve Büyük Kulüp’e bağlılığım daha çok artıyor” dedi.

SEÇİMLERE ÖNEMLİ İSİMLER KATILIM GÖSTERDİ…

Seçimlerde oy kullanan isimler arasında Eski Genel Kurmay Başkanlarından Yaşar Büyükanıt, Fenerbehçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin gibi isimler de vardı. Öte yandan, seçimlere “Yenilik Hareketi” altında bir kampanya ile giren Mehmet Nuri Kuriş’in, Duran Akbulut karşısında aldığı oy oranın hayli yüksek olduğu görüldü. 2011’den beri Büyük Kulüp Yüksek Divan Başkanlığı görevini yürüten Kuriş, seçilmesi halinde Büyük Kulüp’ün adının yeni çalışmalar ve etkinliklerle daha fazla duyulacağını iddia etmişti.


sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...