BURLA’nın “Ukrayna Gezicileri” döndü…

Ülkemizin köklü kuruluşlarından BURLA Makine Ticareti ve Yatırım AŞ., Türkiye’de en fazla fotoğrafçılık malzemeleri satan firmaların temsilcilerini Ukrayna’da ağırladı. Aynı zamanda fotoğrafçıları aydınlatma gezisi özelliği de taşıyan buluşmaya, yaklaşık 40 kişilik bir grup katıldı.

14-17 Kasım 2013 tarihleri arasında gerçekleşen gezide fotoğrafçılar, kaldıkları yedi yıldızlı Krakow Oteli’nde kurulan bir stand üzerinde yeni çıkacak olan fotoğraf malzemelerini incelediler. Gezinin kafile başkanlığını yapan Herman Berberoğlu tarafından bir de mini konferans verildi. Otelin toplantı salonlarından birinde verilen konferansa ilgi göstermeyen konuklar, çevredeki güzellikleri incelemeyi tercih ettiler.

Geziye mesleki kültürlerini de geliştirmek adına katılanlar arasında İstanbul’dan Süleyman Akpınar, İzmir’den Ünal Aladağlı, Antalya’dan Halil Yılmaz, Adana’dan Kemal Özhallaç, Nurman Dağcı ve Recai Arıcı gibi ünlü isimler de vardı.

YANLIŞLIKLA DOMUZ ETLİ LAHANA ÇORBASI İÇTİLER…

Bölgenin spesiyalleri arasında bulunan Domuz Etli Lahana Çorbası’nı şefin tavsiyesi üzerine test eden konuklar, daha sonra içinde domuz eti olduğunu öğrendiklerinde kısa bir travma yaşadılar. Bu sıkıntıyı yaşamayan tek bir isim vardı ki, o da Süleyman Akpınar oldu. Son 7 aydan beri “tek çeşit yemek sistemi” ile beslenen Akpınar, öncesinde somon füme yediği için çorbayı tercih etmedi.

Gezinin bir başka başarılı yönü ise, BURLA Ekibi’nin konukların rahat edebilmeleri için özverili biçimde çalışmaları oldu. Herman Berberoğlu başkanlığındaki BURLA Ekibi’nde Kenan Uluçay, Mehmet Fatih Vatandaş, Serkan Aydın, Cem Ekmen ve Hidayet Tuncer tarafından assistance hizmeti verildi…

Süleyman Akpınar, Ünal Aladağlı, Recai Arıcı ve Hermen Berberoğlu…

İstanbul’da soğuktan hiç etkilenmeyen Süleyman Akpınar’ın gezi boyunca adeta dişleri birbirine vurdu. Hatta yanına sadece bir kazak alan Akpınar, burada Türkiye’den alınmış 10 dolarlık bir montu otelden 250 dolara almak zorunda kaldı…

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

3 yorum

  1. Ukrayna’da geçirdiğimiz süre içerisinde bizimle her an ilgilenen ve Gala başta olmak üzere tüm etkinliklerde emeği geçen başta Sayın Herman BERBEROĞLU ve Serkan AYDIN olmak üzere bütün BURLA AŞ çalışanlarına teşekkür ederim. Bu tür hem eğitici hem turistik buluşmaların devamını dilerim. Zor günler geçiren Sektörümüzün devamı için bu tür yenilikçi toplantılar bizler için verimli oluyor. Tekrar teşekkür ederim. Saygılar.

  2. BURLA A.Ş bu iş gerçekten biliyor.Çok yararlı bi gezi idi…..

  3. Ne mutlu bize ki çok seçkin bu toplulukla güzel zamanlar geçirebildik.

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Sokak hayvanları için flüt çaldılar

Maltepe Belediyesi, Türkiye’nin ilk ve tek flüt orkestrası Marmara Flüt Orkestrası’nın, sokak hayvanları için mama bağışı topladığı flüt ...