Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/anadoluyakasi/public_html/wp-content/plugins/premium-seo-pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 483

Burası Bağdat Caddesi…

Çok konuşuldu, çok yazıldı. Aylardır Kadıköy’ün gündeminden düşmeyen kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmaları öyle hızlı ilerledi ki, İstanbul’un prestij merkezi Bağdat Caddesi tanınmaz hale geldi.

Bağdat Caddesi’ne çıkan her ara sokakta birkaç inşaat çalışması görmek mümkün… Kentsel yenileme, artık cadde üzerinde Kadıköy’e onyıllardır şahitlik eden binaların da kapısını çaldı. Caddenin silüeti, iş makinelerinin her yıkım darbesiyle daha da değişiyor. Deprem riski taşıyan eski binalar, yerini modern dönemin yapılarına bırakıyor.

TRAFİK KOŞULLARINA ZEMİN HAZIRLANIYOR MU?

Yaklaşık olarak 7 kilometre uzunluğundaki Bağdat Caddesi’nde önemli bir soru karşımıza çıkıyor: “Kentsel yenileme sürecinde trafik yoğunluğu ne kadar hesaba katılıyor?” Yeni binalar ile birlikte nüfusun artmasının, caddede trafik kaosunu iyice içinden çıkılmaz hale getirmesinden korkuluyor.

sporvitrini

Hakkında Adem Giden

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

banka soygunu

Kartal’da banka soygunu

Kartal’da bir banka şubesi, silahlı bir kişi tarafından soyuldu. Atalar Mahallesi Üsküdar Caddesi’ndeki banka şubesine gelen ve başında ...