Bulgaristan protokolü Kalamış Develi’deydi…

Kalamış Develi, Türk ve Bulgar heyetleri arasında önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptı. Bulgar misafirler, Develi lezzetlerine tam puan verdi.

Her iki ülkenin sınır kapısında yaşanan ticari sorunları gündeme taşımak ve çözüm yolları üretmek adına gerçekleştirilen toplantıya; Milletvekili ve Eski Çalışma Bakanı Totyo Mladenov, Şumen Valisi Ventsislaw Venkov, Ruse Valisi Ventsislaw Kalçev, Razgrad Valisi N. Nençew, Targovişte Valisi Emel Rasimova, Vratsa Belediye Başkanı Nikolay İvanov, Vratsa Belediye Başkanı Nikolay İvanov, Şumen Belediye Meclis Başkanı & Şumen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Georgi Kolev, Metalüşi Sendika Başkanı Lüdmil Pavlov, Kuzeydoğu Bulgar-Türk İş Adamı Derneği Başkanı Fikret İnce, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Sertel, iş adamları Samet Basri ve Aziz Sadulla katılım gösterdi. Türk ve Bulgar protokolünün tercümanlığını ise Necati Metin ve Menent Şükriyevo gerçekleştirdi.

KADIKÖY ve DEVELİ BİR BAŞKA…

Bulgar ve Türk heyet, her ülke sınırlarında yaşanan ticari anlaşmazlıkları gidermek amacıyla, üstdüzey protokol görüşmelerini sonuçlandırmak üzere temaslarını gerçekleştirecekleri merkez olarak Kadıköy’ü seçti. Kalamış Wyndham Hotel’de konaklayan Bulgar heyet, dünyaca meşhur Develi Kebap’ı tatmadan Türkiye’den ayrılmak istemedi. Türk kültürüne uzak olmayan Bulgar heyet, Develi menülerine hayran kaldı.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Sahaf Günleri başladı

Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Sahaflar Derneği işbirliğiyle Kadıköy Sahaf Günleri, kitap severlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Ali Suavi ...