Bu okulun enerjisi devlet – özel ayrımını kaldırdı…

Türkiye’de “devlet okulu” ve “özel okul” olarak ayrılan eğitim sisteminin ciddi farklılıkları taşıdığı son yıllarda Göztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin manevi ve fiziki değişimi, istenildiğinde mutlu bir okul atmosferinin oluşabileceğinin somut bir örneği…

Eski adıyla Kadıköy Ticaret Meslek Lisesi, yıllar önce mezun olan öğrencilerinin çocuklarının eğitim gördüğü; anıların özlemle canlandığı sıcak bir yuva gibi…

OKULUN GRİ KORİDORLARI RENKLENDİ…

Kadıköy Belediyesi tarafından ilçe genelinde dev duvarlara yapılan murallar beğeni ile karşılanmış, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu; gri ve soğuk duvarların sanat ile renklendiğini vurgulamıştı. Benzer bir fiziki değişim de Göztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yaşanıyor. Sınıflar başta olmak üzere koridorlardaki tüm kapılar, artık canlı birer tablo gibi… Yepyeni dolaplar ve bölmeler, nezih görünümü beraberinde getirdi.

KUPA VE ÖDÜLLER DOLAPLARA SIĞMADI, YENİSİNİ YAPTIRMAK ZORUNDA KALDILAR…

Önceki adıyla Kadıköy Ticaret Meslek Lisesi, futbolda dünya birinciliği elde ederek Kadıköy’ün ismini uluslararası arenaya taşımıştı. Bunun yanı sıra birçok branşta yüzlerce ödül ve kupa okul dolapları ve koridorlarına sığmayınca yeni bir düzenlemeye gidilmek zorunda kalındı. Devlet okulunda ardı ardına gelen başarılar, velilere büyük mutluluk yaşattı. Okulda yeni ve büyük bir Atatürk Köşesi için de çalışma başlatıldı.

TÜPLÜ BİLGİSAYARLAR GİTTİ, LCD EKRANLAR GELDİ…

Bilgisayar laboratuarında dersler artık daha keyifli. Tüplü bilgisayarlar rafa kalktı, okula hibe edilen ve satın alınma yolu ile temin edilen modern lcd ekranlar kazandırıldı. Böylece laboratuarda hem bilgisayar kalitesi ile birlikte sayısı, hem de ortam hacmi artırıldı.

SIRALAR GICIR GICIR…

Okulun emektar sıraları miladını doldurdu, sınıflardan bahçeye çıkarıldı. Sınıfların çehresi, yeni sıralar ile birlikte önemli ölçüde değişti. Yeterli bütçenin sağlanması ile birlikte okul bahçesindeki Atatürk büstü ve çevresinin de yenileme çalışması tamamlanacak.

AKILLI TAHTALAR VERİMLİLİĞİ ARTIRIYOR…

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Fatih Projesi, Göztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sınıflarında ciddi değişimi de beraberinde getirdi. Artık dersler ekranlarda görüntülü, gerektiğinde profesyonel dijital çizimler eşliğinde, istenildiğinde eski sistemle de gerçekleştirilebiliyor. Öğretmenler akıllı tahtaların, öğrencilerin okulda daha fazla zaman geçirme isteğini de beraberinde getirdiğine hem fikir.

DEPREM GÜÇLENDİRMESİNİN ARDINDAN DEĞİŞİM HIZLANDI…

İki dönem boyunca farklı okullarda misafir edilen öğrenciler, deprem güçlendirmesi hızla tamamlanan okulda yeni bir döneme girdi. Fiziki nitelikleri artan okulda manevi başarılar önce Türkiye’ye, ardından dünyaya damgasını vurdu.

OKUL YÖNETİMİNDEN TEŞEKKÜR…

Göztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yaprak Erdoğan ve yönetimi; 1964 yılından günümüze izler taşıyan okulda duyarlı veliler başta olmak üzere Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, okul çevresinde alınan güvenlik önlemlerinden ötürü Kadıköy Emniyet Müdürü Kenan Kurt Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ve personeline, okula katkıda bulunan “gizli kahramanlara” teşekkür etti.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Veysi Akay

Kadıköylü Veysi Akay, milletvekili adaylığına aday oldu

AKAY Kolejleri kurucusu Kadıköylü Veysi Akay, Ak Parti İstanbul 1. Bölge’den aday adaylığını ilk açıklayan isim oldu. Aynı ...