Bu kadar kolay mı?..

Sanatın beşiği, Anadolu Yakası’nın incisi Kadıköy’ün meydanları istenmeyen manzaralara teslim…

Kadıköy’e ayak basan turistleri, ilçenin eşsiz dokusundan önce günün 24 saati park bahçelerde “ateş sohbetleri” ve ağaç altlarında tuvaletlerini yapan “sokak serserileri” karşılıyor.

Kamusal alanda “özgürlük ve ölçüsü”, sık sık tartışmalarla gündeme geldi. Kimi kesimlere göre “İsteyen herkes kamusal alanda istediği gibi davranabilir, özgürdür…” Bazı kesimlere göre ise “Özgürlüklerin de sınırı vardır. Kamusal alanda her davranış etik olmayabilir…”

OLAĞAN HALE DÖNÜŞMÜŞ…

Vapur, metro, Marmaray ve otobüs yolcularını ilçe ile buluşturan Rıhtım Meydanı’nda Kadıköy Life objektiflerine yansıyan fotoğraf kareleri, kamusal alanda “Herkes istediği gibi davranabilir mi” sorusunu gündeme taşıdı. İstenmeyen manzaralardan şikâyetçi olan vatandaşlar ise; “Burası metropol… Her önüne gelen ateş yaksa ne olur Kadıköy’ün hali… Hiç mi sorgulayan, önlemini alan yok? Bu görüntüler Kadıköy’ün imajına yakışmıyor. İstanbul’un neresinde kent meydanında saatlerce ateş yakıyorlar. Sıradan bir durummuş gibi de halkın gözü önünde ağaç diplerine tuvaletlerini yapıyorlar. Aşırı alkol alanlar çevreye rahatsızlık veriyor. İnsan ailesi ile Kadıköy Meydanı’nda yürümeye korkuyor. Bu kadar kolay mı” şeklinde konuştu.

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Mesa Cadde

Mesa Cadde’den basın açıklaması

Geçtiğimiz günlerde İngiliz basın kuruluşu The Independent’te yayınlanan Türkiye inşaat sektörüne yönelik olumsuz bir haber, bazı basın kuruluşları ...