Bu gurur Sancaktepe’nin…

Dünya Güreş Birliği tarafından Polonya’da organize edilen 23 Yaş Altı Avrupa Güreş Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden Sancaktepe Belediyespor güreşçilerinden 57 kg’da Nebi Uzun ve 61 kg’da Recep Topal, bronz madalya kazanarak Avrupa Üçüncüsü oldular.

57 kg’da Ay-Yıldızlı mayoyu giyen Nebi Uzun, bronz madalya mücadelesinde İspanyol rakibi Juan Pablo Gonzalez’i 13-2’lik skorla ve teknik üstünlükle mağlup ederek Avrupa Üçüncüsü oldu. Şampiyonanın ikinci gününde 61 kiloda mindere çıkan genç sporcumuz Recep Topal ise, çıktığı bronz madalya mücadelesinde Azerbaycanlı güreşçi Akhmednabi Gvarzatilov’u 5-4’lük skorla geçerek Avrupa Üçüncüsü oldu. Bu sonuçların ardından ülkemizi temsil eden Sancaktepe Belediyespor sporcuları Nebi Uzun ve Recep Topal, bronz madalya sahibi olarak ülkemizin gururu oldular.

GELECEĞİN ŞAMPİYONLARINI SANCAKTEPE’DEN ÇIKARTACAĞIZ…”

Sancaktepe Belediye Başkanı ve Sancaktepe Belediyespor Onursal Başkanı İsmail Erdem, Avrupa Şampiyonası’nda Nebi Uzun ve Recep Topal’ın aldıkları bronz madalyadan dolayı memnuniyetini dile getirerek, başarılı sporcularımız tebrik etti.  Erdem; “Tüm dünyada ülkemizi temsil edecek azimli ve başarılı sporcuları yetiştirmek için çalışıyoruz. Sancaktepe Belediyespor olarak yetenekli ve başarılı sporcuları yetiştirip, ata sporumuz güreşte geleceğin Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonlarını Sancaktepe ilçemizden çıkartacağız” şeklinde konuştu.

“MİNDERİN ASLANLARI, EN ÜST SEVİYEDE MÜCADELE ETTİ…”

Sancaktepe Belediyespor Kulüp Başkanı Muhammed Ali Cankatar ise, Avrupa Şampiyonası’nda kulübümüz sporcularının elde ettiği başarıdan ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Sancaktepe Belediyespor Güreş Kulübü olarak milli onuru ve gururu doyasıya yaşadık. Ülkemizi temsil eden tüm güreşçilerimizi candan tebrik ediyorum. Nebi Uzun ve Recep Topal’ın başarısı bizleri çok sevindirdi. Ayrıca, Milli Takımımızda antrenör olarak görev yapan Kulübümüz Teknik Sorumlusu Serhat Balcı’nın bu başarıda emeğinin geçmesi, bizim için ayrı bir gurur kaynağı olmuştur. Minderin aslanları, kendilerine yakışan mücadeleyi en üst seviyede gösterdi. Gönül isterdi ki sporcularımız Avrupa Şampiyonu olsun. Bronz madalya aldığımız için çok mutluyum” dedi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İstanbul Kadıköy Lisesi’nden örnek proje

İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencileri, okulun Biyoloji Öğretmeni Fatma Yüksel öncülüğünde öğrenciler sokak hayvanları için plastik borulardan yemlik yaptılar. ...