Bostancı Gösteri Merkezi’nde Öğretmenler Günü etkinliği…

Kadıköy Belediyesi, Kadıköy’de görev yapan öğretmenleri 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Bostancı Gösteri Merkezi’nde ağırladı.

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, “Sevgili Öğretmenim, Atatürk ilke ve devrimlerine yürekten bağlı; bağımsız, demokratik ve laik bir toplum yaratma ülküsüne inanmış, Cumhuriyet öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Siz değerli öğretmenlerimiz için düzenlediğimiz programımızı onurlandırmanızı diliyorum” diyerek, Kadıköylü öğretmenleri günler öncesinden bu anlamlı etkinliğe davet etmişti.

Bostancı Gösteri Merkezi’nde düzenlenen etkinlik, saat 18.30’da yazar Ahmet Ümit’in “Beyoğlu’nun En Güzel Abisi” adlı kitabının dağıtımı ve yazarın kitaplarını imzalaması ile başladı. Saat 20.00’de ise Öğretmenler Günü kutlama programı başladı. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk için durulan 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

KADIKÖYLÜLER RENKLİ BİR AKŞAM GEÇİRDİ…

Kadıköy Belediye Başkanı Avukat Selami Öztürk, sahneye çıkarak günün anlam ve önemi hakkında bir konuşma yaptıktan sonra sahneyi Ahmet Ümit’e bıraktı. Ahmet Ümit, öğretmenleri selamlayıp bütün öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladı. Daha sonra Kadıköy Ticaret Meslek Lisesi’nde okuyan bir öğrenci şiir okudu. Program, “Hatıralar Hayal Oldu” adlı şarkıyla sahnede yerini alan Nilüfer’in konseriyle devam etti.  Gerek şarkılar, gerekse sahne şovları ile Kadıköylüler renkli bir akşam geçirdi.

“Öğretmenler! Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.”

Mustafa Kemal Atatürk

 

sporvitrini

Hakkında Nusret Karaca

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Sahaf Günleri başladı

Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Sahaflar Derneği işbirliğiyle Kadıköy Sahaf Günleri, kitap severlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Ali Suavi ...