BÜMED

BÜMED’den yeni atölyeler

Türkiye’de çağdaş ve evrensel eğitimin en önemli kalelerinden biri olan Boğaziçi Üniversitesi, öğrencileri haricinde de dileyen herkese eğitim kapılarını açmaya devam ediyor. Boğaziçi Mezunlar Derneği BÜMED, atölyeleriyle birçok alanda, alanında uzman isimlerden eğitim alma şansı veriyor. BÜMED bünyesinde Ocak ve Şubat 2018’de dört yeni atölye açılıyor.

Yemek ve Ötesi

Prof. Dr. Zafer Yenal, “Yemek ve Ötesi” atölyesi ile katılımcılarını gastronomi, kültür ve tarih yolculuğuna çıkarıyor. 6 hafta sürecek atölye 21 Şubat’ta başlıyor.  Katılım bedeli üye 600 TL, misafir 750 TL.

Vokal Eğitimi

Feryal Öney ile toplu ve solo şarkı söyleme atölyesi, 8 haftalık bir program. 15 Mart’ta katılımcılarına kapılarını açıyor. “Şarkı söylemeyi seviyorum ama sesimi nasıl kullanacağımı bilmiyorum” ya da “dost meclislerinde amatör olarak söylüyorum ama bir adım daha ilerlemek, sesimin sınırlarını fark etmek, genişletmek istiyorum” diyenler için bir çalışma. Katılım bedeli üye 600 TL, misafir 750 TL.

Akıllı Konuşma: NSP  

Dilek Er eğitmenliğinde gerçekleştirilecek atölye, katılımcılara kendilerini farklı bir enstrüman ile tanıma ve sınırlarını fark etmelerine yönelik araçlar sunuyor. Bazı sınırların aşılmasını destekleyen, vizyondan fiziksel gerçekliğe adım attıran, değerlerin farkındalığı ile çevresel faktörlere; davranış yönetimi ile özgürlük ve esnekliğin ortaya çıkmasına alan açan NSP metodu ile akılla konuşmayı gerçekleştirme imkanı sunuluyor. 27 Ocak’ta gerçekleştirilecek çalışma süresi 1 gün. Katılım bedeli üye 550 TL, misafir 650 TL.

Farkındalık ve Nefes Teknikleri

Gönenç Sılay’ın gerçekleştirdiği atölye, katılımcılara sağlıklı ve sürdürülebilir bir hayat için zihni geride bırakarak; sandalye yogası, nefes ve meditasyon teknikleriyle içinde bulunduğumuz “An”a odaklanabilme imkanı tanıyor. 7 Şubat’ta başlayacak atölye 3 hafta sürecek. Katılım bedeli üye 300 TL misafir 400 TL.

BÜMED

Türkiye’de çağdaş ve evrensel eğitimin en önemli kalelerinden biri olan Boğaziçi Üniversitesi, öğrencileri haricinde de dileyen herkese eğitim kapılarını açmaya devam ediyor…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

mtepe-piraye-1

Nazım Hikmet’in ‘Piraye’si Maltepe’de sahnelendi

Maltepe Belediyesi, dünya şairi Nazım Hikmet’in 117. doğum yıldönümünde,  Murat Çidamlı’nın sahne aldığı “Piraye” isimli oyuna ev sahipliği ...