Boğaziçi Köprüsü’nde onarım başladı…

İstanbul’da ulaşımın en önemli ayakları arasında yer alan Boğaziçi Köprüsü’nde bakım-onarım çalışmaları başladı. Köprüde 40. yıl bakım-onarım çalışmaları yapılıyor.

Bakım-onarım çalışmaları kapsamında Boğaziçi Köprüsü’nde 236 askı halatı değiştirilecek, kuleler içten çelik levhalar ile güçlendirilecek, nem alıcı sistemler kurulacak ve asfalt yenilenecek.

TRAFİKTE SIKINTI YOK…

Çalışmalar süresince trafikte sıkıntı yaşanmayacak, çünkü çalışmalar köprünün altında yapılıyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, ”Vatandaşlarımız onarımı hissetmiyor ve trafiği de engelleyen bir durum söz konusu değil. Çalışmalar devam ediyor” dedi.

HER GÜN MİLYONLARI TAŞIYOR…

Boğaziçi Köprüsü’nü metrobüsler de kullanılıyor. Sadece bu hatta günlük yaklaşık 1 milyon yolcu taşınıyor. Diğer toplu ulaşım araçları ve özel otomobiller de hesaba katılınca köprüyü kullananların sayısı katlanarak artıyor.

15 HAZİRAN’DAN İTİBAREN GECE TEK ŞERİT KAPANACAK…

İstanbulluların en çok korktuğu konu, çalışmaların ulaşımı aksatma ihtimali… Bakan Elvan, ”Ayın 15’inden itibaren sadece bir şeriti saat 23.00 ile 06.00 arasında kapatacağız. Trafiği engelleyici herhangi bir durum söz konusu olmayacak. Sadece gece saatlerinde tek bir şeritin kapanması söz konusu olacak” şeklinde konuştu.  Çalışmalar ise önümüzdeki yıl tamamlanacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

turkiye-nin-en-guzel-manzarali-kosusu-riva-kosusu-1

Türkiye’nin En Güzel Manzaralı Koşusu: Riva Koşusu

Beykoz Belediyesi desteğiyle, Macera Akademisi tarafından düzenlenen Türkiye’nin en güzel manzaralı koşusu, Riva’da her yaştan 1000 sporseverin katılımıyla ...