Böcek avcıları ile güvenli yaz…

Pendik Belediyesi; şehirdeki tüm boş arazileri, piknik alanlarını, park ve bahçeleri herhangi bir olumsuz vakanın meydana gelmemesi için böceklerden arındırmak üzere köşe bucak ilaçlıyor.  Ekipler, vatandaşlardan gelen talepleri de değerlendiriyor.

Halk sağlığını korumak ve özellikle ortak kullanım alanlarını güvenli hale getirmek üzere çalışmalarını sürdüren Pendik Belediyesi, zararlı böceklerle de etkin mücadele programı yürütüyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, boş alanları yabani ot ve çalılardan temizlerken, aynı zamanda halka açık tüm alanlarda ilaçlama programı da gerçekleştiriyor.

İLAÇLAMA YAZ BOYUNCA DEVAM EDECEK…

Ekipler, açık alanlarda oynayan çocukların herhangi bir hastalık kapmaması ve kene vakası yaşanmaması için ilçedeki boş arazileri, piknik alanlarını, park ve bahçeleri tedbir amaçlı ilaçlıyor. Vatandaşlardan gelen talepleri de değerlendiren ekipler; sokaklardaki fare, kene ve haşaratlara karşı da ilaçlama yapıyor. Pendik Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından bu uygulama yaz boyunca devam edecek.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Tuluyhan Uğurlu ‘Dünya Başkenti İstanbul’ diyecek

Tuluyhan Uğurlu 27 Ocak’ta bir kez daha Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda dinleyicileri ile buluşacak ve ‘Dünya Başkenti ...