Biz Türkler her koşulda mangalımızı yaparız!..

Metropolün istenmeyen tüm olumsuzlukları ve mangal aşkı… İki gerçek bir araya geldi, işte bu görüntüler ortaya çıktı. “Biz de isterdik mis gibi bir ortamda mangalımızı yakalım, ancak şimdilik imkanlar bu. Umuyoruz ki en kısa sürede ıslah bitecek ve ferah ortamda ızgara yapacağız” diyen her biri farklı sektörden tekne sahibi işadamları, Kadıköy Life Dergisi objektiflerinde buluştu.

Pazar gününü Kurbağalıdere’deki teknelerinde birlikteliğe dönüştüren işadamlarının karnı acıkınca mangal yapmaya karar verdiler. Özellikle son günlerde ağır kokunun iyice arttığı Kurbağalıdere çevresinden geçenler, burunlarını kapatırken gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Her biri sektöründe başarılı işadamları Kerem Cangaloz, Haluk Akkuş, Erdal Karakaya, Yakup Balıkçı, Muharrem Kılıç, Hakkı Sofuoğlu ve arkadaşları, olumsuz çevre koşullarına rağmen Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi karşısında sucuk-ekmek yaptı.


“ISLAH BİTİNCE ÇOK MUTLU OLACAĞIZ”…

Kanalizasyon atıklarının arıtılmadan döküldüğü Marmara Denizi’nde ekolojik sistemi önemli ölçüde tehdit eden, beraberinde insan sağlığı için ciddi riskleri barındıran Kurbağalıdere’nin ıslah çalışmalarında son aşamaya gelindiği öğrenildi. Göztepe’den Moda sahiline kadar yer altından TBM (köstebek) cihazının sürdürdüğü kazı çalışmalarında son metrelere girildi. Kanalizasyon atıklarının tahmini olarak Mayıs ayında yer altına indirilerek ağır kokunun yok edileceği, dere yüzeyinde fiziki çalışmaların ise 2017 yılında tamamlanacağının öngörüldüğü belirtildi. Hedeflerde herhangi bir koşuldan dolayı şaşma olmazsa Kadıköylüler, bu yaz aylarında Kurbağalıdere’nin ağır kokusundan kurtulmuş olacak. Kanalizasyon suları, yer altında 3 metre çapındaki ana giderlerden akacak. Kurbağalıdere kenarında mangal yapan tekne sahibi işadamları; “Islah bitince çok mutlu olacağız, işte gerçekten o zaman mangal keyfi yapılır” dediler.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...