“Bir Yastıkta 40 Yıl”ın sırrı…

1

Hayata geçirdiği çok sayıda sosyal sorumluluk projesine bir yenisini daha ekleyen Ümraniye Belediyesi, evlilik hayatında 40 yılı geride bırakan çiftlerin yaşam öykülerini anlattığı “Bir Yastıkta 40 Yıl” isimli kitap için muhteşem bir tanıtım programı düzenledi.

Cevahir Kongre Merkezi’nde düzenlenen programa; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Ak Parti İstanbul Milletvekilleri Mustafa Ataş, Mihribah Belma Satır, İsmet Uçma, Osman Boyraz, Ak Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler, Ümraniye Kaymakamı Mustafa Çek, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ak Parti İstanbul Kadın Kolları Başkanı Ayfer Yaman, ünlü sanatçı Erol Evgin, kitabı yayına hazırlayan yazar Tuluhan Tekelioğlu, kitapta yaşam öykülerini anlatan evli çiftler, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, STK temsilcileri ve çok sayıda seçkin davetli katıldı.  

Başkan Hasan Can: “Evlilik, acısıyla tatlısıyla yaşayabilme sanatıdır.” 

Programda söz alan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Bugün burada önemli bir projeyi hayata geçirdik. Bu projede bizim teklifimizi kabul eden başta Mardin Milletvekili Muammer Güler ve kıymetli eşleri olmak üzere, herkese çok teşekkür ediyorum. Bir toplumu oluşturan değerlerin başında aile kurumu gelir. Toplumların var olması da, ancak sağlıklı aile yapısıyla mümkündür. Sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde, bu konuda anlamlı bir girişimde bulunarak, evliliklerinde 40 yılı geride bırakan çiftlerin hayat hikâyelerini bir kitapta topladık. Kitaplaştırdığımız hayat hikâyelerini, yeni evlenecek kardeşlerimize rol model olarak takdim edeceğiz. Evlilik, acısıyla tatlısıyla yaşayabilme sanatıdır” dedi.

Sadakat ve karşılıklı anlama çabasının, uzun soluklu ve mutlu bir evliliğin en güzel formülü olduğunu belirten Başkan Hasan Can; kitabı yayına hazırlayan ünlü yazar Tuluhan Tekelioğlu’na da teşekkür etti.  

4

Vali Mutlu: “Çalışkan ve gayretli başkanımız, önemli bir projeye imza attı…”

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Başkan Hasan Can’ı tebrik ederek; “Çalışkan ve gayretli başkanımız güzel bir projeye imza attı. Öncelikle, ihtiyacımız olan bir şeyi yaptığınız için sizi yürekten tebrik ediyorum. Rol model olan insanlarımızı görmemiz, herkesin ihtiyacı olan bir şey. İyi bir aile, güçlü bir aile olmadan sağlıklı bir yolda yürüyebilmemiz bile mümkün değil. Aile bağlarımızı güçlendirelim ve onun üzerine güçlü bir Türkiye tesis edelim” dedi.

Muammer Güler: “Toplumun temeli ailedir…”

Programda bir konuşma yapan Ak Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler, şunları söyledi: “Bu projede yer almaktan duyduğum memnuniyeti belirmek isterim. Ümraniye’de oturduğum için bu kitapta yer aldım. Herşey gerçek hayatın içindedir, gerçek hayatın içinde de aile vardır. Ailede en önemli husus, gönüllerdeki sorumluluktur.”

Güler, hükümetin de aile yapısını güçlendirmek için yaptığı çalışmalardan bahsederek sözlerini bitirdi.

3

2

 

Bir yorum

  1. Ümraniye belediye başkanımız Hasan CAN’ı hayata geçirmiş olduğu bu proje için canı gönülden kutluyorum. Ümraniye seninle yükselişte sayın başkanım.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ömer Urgun

AK Parti Ümraniye’de Ömer Urgun ismi ilk sıralarda

Ümraniye’deki tanınmışlığı, iş adamlığı ve Doğu seçmenine yakınlığıyla Ömer Urgun ismi, Ankara kulislerinde konuşulmaya devam ediyor. Hasan Can’ın ...