Bir tatlı huzur almaya geldim, KALAMIŞ’tan…

Yıllar önce şarkılara ilham veren Kalamış’ın çehresi, bugünlerde oyun ve park alanlarının yenilenmesiyle bir hayli değişti. Aralık ayının soğuğuna aldırmayan Kadıköylüler, gecenin geç saatlerine kadar Kalamış’ta gönüllerince eğleniyor.

Kadıköy Belediyesi tarafından yenilenen oyun ve park alanları, yetişkinlerin de ilgisini çekiyor. Hızını alamayan bazı yetişkinler ise, çocukluklarını tekrar yaşamaktan geri kalmıyor.

PATEN TUTKUSU GECE-GÜNDÜZ DİNLEMİYOR…

Kalamış Parkı’na geçtiğimiz aylarda kazandırılan Sky Park, paten tutkunlarının bir hayli ilgisini çekti. Fikirtepe’den Moda’ya ilçenin birçok kesiminden Kalamış sahillerine Sky Park için gelen genç patenciler, etkinlik alanının sporsal faaliyetlerin yanı sıra sosyo-kültürel çalışmalarına da pozitif katkı sağladığının altını çizdi. Kalamış Sky Park’ı, Kadıköylülerin yanı sıra Anadolu Yakası genelinden birçok genç sporcu ve paten tutkununun ziyaret ettiği biliniyor.

RENK DEĞİŞTEN OYUN ALANLARI…

İstanbul’da eşine az rastlanır bir oyun alanı daha ilçeye kazandırıldı. Bir zamanların demir salıncakları ve kaykayları, yerini renk değişten oyun aletlerine bıraktı.

Paten kaymaya henüz üç ay önce başlayan Fikirtepeli Sefa Kaplan, İstanbul’da her ilçede bulunmayan Sky Park alanının, becerisine önemli katkı sağladığını dile getirdi. Sefa, cesaret gerektiren birçok paten koreografisini başarıyla gerçekleştirebiliyor…

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Sahaf Günleri başladı

Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Sahaflar Derneği işbirliğiyle Kadıköy Sahaf Günleri, kitap severlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Ali Suavi ...