Bilgi Evi sayısı 10’a ulaştı…

1

Kültürel ve sosyal alandaki hizmetlerini aralıksız sürdüren Sancaktepe Belediyesi, ilçede yapımına başladığı “Bilgi Evleri”nin sayısını hızla arttırıyor. “Her Mahalleye 1 Bilgi Evi” sloganıyla ilçeye bugüne kadar 9 Bilgi Evi kazandıran Sancaktepe Belediyesi, Fatih Mahallesi’nde “Fatih Sultan Mehmet” adında yeni bir Bilgi Evi’ni düzenlediği bir törenle hizmete açtı. 

Mahallenin adı ile de uygun olan Bilgi Evi’nin açılışına; Sancaktepe Kaymakamı Feyzullah Özcan, AK Parti Milletvekili Osman Boyraz, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Ak Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Azmi Ekinci, Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bilgi Evi açılış törenin ilk konuşmasını Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem yaptı. Sancaktepe Belediyesi’nin ilçeye önemli hizmetler sunduğunu ifade eden Erdem; “Sancaktepe Belediyesi, okullara yardımının ve eğitime katkılarının yanı sıra, Bilgi Evi gibi son derece önemli bir hizmeti çocuklara taşıyor. Çocuklarımız, okul sonrasında kendilerine rehber bir ortamda ve en iyi koşullarda eğitim imkânı buluyor. Görüyoruz ki, burada eğitim alan çocukların okul başarıları her geçen gün artıyor” şeklinde konuştu.

2

Erdem; “Her zaman belirttiğimiz gibi, geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin iyi yetişmesi, bizlerin en çok üzerinde durduğu konulardan biridir. Çünkü bugünün genci, yarının öğretmeni, mühendisi, doktoru, yöneticisidir. O yüzden onların eğitimi, bilgi ile donanımlı olmaları, sorun çözme yeteneklerinin gelişmesi, sadece Sancaktepe’nin geleceği için değil, ülkenin geleceği için de fevkalade önemlidir” diyerek sözlerini tamamladı.

Bilgi Evleri’nin sadece çocuklara değil, velilerine de açık olduğunu kaydeden Başkan Erdem, özellikle kitap okumak için velilerin Bilgi Evleri’ne gelmesini istedi.

3

4

Bir yorum

  1. ruya otsukarcı

    Kadıköy Kartal Maltepe gibi Bilgi Evlerine Öğretmenlik için başvuruda bulunmak ve cv yollamak istiyorum nasıl iletişime geçebilirim bilgilendirirseniz sevinirim iyi çalışmalar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...