Beykoz’un camı turizmle canlanıyor…

Beykoz’un yüzlerce yıllık camcılık geleneğini yeniden canlandırmak üzere başlatılan “Beykoz Camcılığının Tarihi Mirasını Koruma Ve Turizme Kazandırma Projesi” kapsamında Polonezköy’de kurulan “Cam Sanat Merkezi” hizmete girdi.

Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi ve İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)’nın birlikte yürüttüğ; ilçenin yüzlerce yıllık camcılık geleneğini yeniden canlandırmak, turizm ve ekonomiye kazandırmayı amaçlayan projenin ilk ayağında 100 kursiyer eğitime alındı.

TURİSTLERE CAM SANATI TANITILACAK…

İSTKA’dan alınan 360 bin TL’lik hibe kapsamında kurulan Cam Sanat Merkezi’nde cam sanatını yaşatacak yeni ustalar yetiştirilecek, turistlere geleneksel el işi cam ürünlerin tanıtımı ve satışı yapılacak. Turizme katkı sunacak Cam Sanat Merkezi; İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve eşi Gül Mutlu, Polonya İstanbul Baş Konsolosu Miroslaw Stawski, Maldivler Fahri Konsolosu Nihat Boytüzün, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ilçe protokolü, muhtarlar, kursiyerler ve ilçe sakinlerinin katılımıyla hizmete girdi.

HEP BİRLİKTE CAM BONCUK YAPTILAR…

Açılış konuşmalarının ardından İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, merkezin açılış kurdelesini kestiler. Ardından merkezi gezen protokol heyeti, kursiyerlerle sohbet etti; yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı ve kursiyerlerle birlikte cam boncuk yaptı.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

turkiye-nin-en-guzel-manzarali-kosusu-riva-kosusu-1

Türkiye’nin En Güzel Manzaralı Koşusu: Riva Koşusu

Beykoz Belediyesi desteğiyle, Macera Akademisi tarafından düzenlenen Türkiye’nin en güzel manzaralı koşusu, Riva’da her yaştan 1000 sporseverin katılımıyla ...