Beykoz’da terör karşıtı yürüyüş

Beykoz’da öğrenciler, terörü protesto için yürüyüş gerçekleştirdi. İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Eğitim Bir Sen ve Türk Eğitim Sen organizasyonu ile çok sayıda kişi Beykoz Meydanı’nda toplandı. Öğrenciler; “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” şeklinde slogan atarak 15 Temmuz Şehitler Meydanı’na yürüdü.

Burada konuşan Eğitim Bir Sen Beykoz Şube Başkanı Mehmet Sarımurat, terör örgütlerinin ve onların arkasındaki güçlerin milletin güçlü iradesi karşısında yok olacağının aşikar olduğunu vurgulayarak; “Milletimiz müsterih olsun, insanlık düşmanı terörist yenilecek. Aziz Türk milleti ve devleti muzaffer olacaktır. Millete kastetmeye kalkışan teröristler ya yok olacak, ya da adalete hesap verecektir. Biz Beykozlu eğitimciler olarak, acımızın ortak olduğunu ve bu derin acıyı paylaştığımızı, yüreğimizde hissettiğimizi özellikle ifade ediyoruz. 15 Temmuz’da milletimize ve onun iradesine karşı yapılan FETÖ darbe girişiminde ortaya koyduğumuz milli şuuru sonuna kadar devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.

15 TEMMUZ’U HİÇBİR ZAMAN UNUTMAYACAĞIZ!

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise; “15 Temmuz’u hiçbir zaman unutmayacağız. Unutturmak isteyenlere hiç iyi gözle bakmayacağız. Çünkü her milletin tarihinde çok anlamlı günler vardır. Bizim tarihimizde çok şanlı fetih günleri vardır ama 15 Temmuz, bir milletin var olma mücadelesindeki çok anlamlı bir gündür. Bizlere bu duyguyu yaşatan Beykozlulara teşekkür ediyorum” dedi.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...