Beykoz’da tapu bayramı…

Beykoz’da hükümet ve ilgili bakanlıkların verdiği destekle 2/B ve tapu çalışmaları neticesinde 25 bin hak sahibi, aileleriyle birlikte ise 120 bin kişi tapusuna kavuştu.

İlçe tarihinde dönüm noktası olan mülkiyet sorununun çözüme kavuşması dolayısıyla düzenlenen “Tapu Dağıtım ve Toplu Açılış Töreni”nde, temsili olarak 115 kişiye 141 tapu dağıtıldı. Tapu coşkusu yaşayan binlerce Beykozlu, Rafet El Roman ve Yusuf Güney’in konseriyle eğlendi.

Belediye Meydanı’nda düzenlenen tapu dağıtım törenine; Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Törende konuşan Bakan Güllüce; “Başkan Yücel Çelikbilek’i ilçeye hizmetlerinden dolayı milyonlarca, milyarlarca kez kutluyorum. Bakanlık olarak çevre hedefimiz, 2023’te sıfır atığa ulaşmak. Görüyorum ki, Beykoz bunu şimdiden başarmış” şeklinde konuştu.

Tapu ve mülkiyet sorununun yıllardır istismar edildiğini söyleyen ve 2/B sürecini aktaran Başkan Yücel Çelikbilek ise; “Hükümetimizin çıkardığı yasayla halkımızın önü açıldı, mülkiyet sorunu çözüme kavuştu. 120 bin insanımızı tapu sahibi yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Rabbime ne kadar hamd etsem azdır” dedi.

Beykoz’un son 20 yılda mülkiyet sorunu dolayısıyla kaynaksız kaldığını ve bu nedenle ciddi yatırım yapamadığını söyleyen Başkan Yücel Çelikbilek, 2/B’nin ilçe için bir imdat reçetesi olduğunu da söyledi. Konuşmaların ardından, Bakan Güllüce ve davetlilerle birlikte hizmetlerin toplu açılış kurdelesi kesildi ve vatandaşlara tapuları dağıtıldı. Tapu sevinci, havai fişek gösterisiyle kutlandı.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Sancaktepe Belediyesi’nden anlamlı proje

Sancaktepe’de engelli vatandaşlar, kendilerine tahsis edilen tezgahlarda hem ürünlerini satıyor hem de sosyal hayata karışıyor. Sancaktepe Belediyesi, engellilerin ...