Bal Festivali

Beykoz’da Bal Festivali

Beykoz Belediye Başkanlığı, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Beykoz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, İstanbul İli Arı Yetiştiricileri Birliği ve Akbaba Mahallesi Muhtarlığı işbirliğinde 8. Beykoz Bal Festivali düzenlendi. İstanbul’un en çok bal üretilen ilçesi Beykoz’da düzenlenen Bal Festivali’nde sergilenen ballar; doğalık, lezzet ve kalitede birinci olmak için yarıştı. Etkinlikte ayrıca, bal üretimi ve tanıtımını artırmak da amaçlandı.

Bal Festivali

15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda yapılan 8. Beykoz Bal Festivali’nin birinci gününde katılımcı firmalara teşekkür belgesi verildi. Sertifika dağıtımının ardından Bal Güzeli Yarışması, Bal Yeme Yarışması, En İyi Bal Yarışması yapıldı. Programa Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Ekinci, Trakya Üniversitesi Emekli Öğretim üyesi Muhsin Doğaroğlu,  İstanbul İli Arı Yetiştiriciliği Birliği Başkan Yardımcısı Adem Özkan Yalçın, Namık Kemal Üniversitsi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Devrim Oskay, İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük, Beykoz Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Mamur, STK temsilcileri, muhtarlar ve ilçe sakinleri katıldı.

beykozda-bal-festivali-6

BAL KENT OLUŞTURULACAK, KESTANE BALI BEYKOZ MARKASI OLACAK…

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in başka bir programda olması dolayısıyla selamlarını ileten Başkan Yardımcısı Salim Öztürk; “İlçe Tarım Müdürlüğü ile koordineli olarak arıcılarımızla ilgili çalışmalara destek olmaya devam ediyoruz. 2013’te sertifikalı arıcılarımıza kovan sözü vererek, daha kaliteli bal verimi almayı sağladık. Şimdiye dek arıcılarımıza 3.700 kovan teslim edildi. Hedefimiz, Bal Kent’i oluşturmak ve kestane balını Beykoz markası yapmak. Tüm üreticilerimize iyi bir sezon geçirmelerini, iyi hasat almalarını diliyor, festivalimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Bal Festivali

İKİ ÖNEMLİ DEĞER; KESTANE BALI VE KANLICA YOĞURDU…

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Ekinci ise;Beykoz’un kestane balı ve Kanlıca yoğurdu iki önemli değerdir. Beykoz’un balının hak ettiği değerde olması için hepimizin arı gibi çalışması gerekir. Belediye başkanımız ve diğer kurumlarımıza destekleri için teşekkür ederiz” dedi.

beykozda-bal-festivali-3

beykozda-bal-festivali-2

beykozda-bal-festivali-1

İstanbul’un en çok bal üretilen ilçesi Beykoz’da düzenlenen Bal Festivali’nde sergilenen ballar; doğalık, lezzet ve kalitede birinci olmak için yarıştı. Etkinlikte ayrıca, bal üretimi ve tanıtımını artırmak da amaçlandı…

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ressam Lian Lutfija göçün izlerini resmetti

Empresyonist (izlenimcilik) sanatın, genç kuşak başarılı temsilcilerinden Lian Lutfija’nın, “Küllenen Zamanlar (As Time Fading Away)” isimli resim sergisi, ...