Beykoz’a yepyeni bir spor tesisi…

Beykoz Belediyesi tarafından amatör spora verilen destek kapsamında Soğuksu Spor Kulübü, yeni bir halı saha ve tesise kavuştu. Soğuksu Spor Kulübü Muzaffer Hamza Tesisleri ile Ahmet Aksu Halı Sahası, futbola yetenekli gençleri bekliyor.

İlçedeki gençlerin spor olanaklarını arttırmak, sporu yaygınlaştırmak ve amatör sporu geliştirmek amacıyla 19 spor kulübüne düzenli destek veren Beykoz Belediyesi, Soğuksu Spor Kulübü’ne bir tesis ve halı saha kazandırdı.

HER DETAY DÜŞÜNÜLEREK TASARLANDI…

Kulübün idari binası olan Muzaffer Hamza Tesisleri, gençlerin spor başarısı için her detay düşünülerek yenilendi. Binada soyunma odaları, hakem odaları, yönetim odaları ve derslik yapıldı.  Bakımsız ve atıl vaziyette duran iki saha ise baştan başa yenilenerek, tek bir saha haline getirildi ve Ahmet Aksu Halı Sahası adını aldı. Sahanın çevre düzenlemesi ve yolların asfaltlanması, yine Beykoz Belediyesi tarafından tamamlandı.

HANIMLAR DA YARARLANACAK…

Bu çalışmaların yanı sıra kulüp binasında hanımlara yönelik bir de fitness salonu hazırlandı. Salonun açılmasıyla hanımların spor ve sağlıklı yaşama teşvik edilmesi amaçlandı. Sürekli yaşayan bir yer olması planlanan tesiste bir de kafeterya bulunuyor.

950 BİN TL’YE MAL OLDU…

İlçenin spor kenti olma yolunda hızla ilerlediğini söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 5 yılda 19 amatör spor kulübüne 400 bin TL yardımda bulunduklarını belirterek; “Soğuksu Spor Kulübü Muzaffer Hamza Tesisleri, sportif yatırımlarımızdan sadece biriydi. Beykoz’da sporu kalkındırmak ve geliştirmek için çalışmalarımız devam edecek. Çünkü, belediye olarak çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı yetişmesini önemsiyoruz” dedi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Yeşil Okul

Yeşil okullardan doğaya 500 fidan

Beykoz Belediyesi’nin çevreci nesiller için 10 yıldan bu yana yürüttüğü Yeşil Okul Projesi kapsamında, ilçedeki 60 okuldan öğrenciler ...