Beykoz’a modern pazar kuruluyor…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hayalindeki pazar projesi, Beykoz Belediyesi tarafından hayata geçiriliyor. Projenin tamamlanması ile birlikte pazarcı esnafın ve vatandaşlar, daha rahat bir ortamda alışveriş yapabilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Beykoz Yalıköy’de gerçekleştirilecek “Kapalı Pazar Projesi” kapsamında 600 tezgâhın yanı sıra dükkanlar, yeşil alanlar, oyun grupları ve kapalı otoparkın yer alması planlanıyor.

2017’DEN İTİBAREN MODERN PAZAR YERLERİ KURULACAK…

Yasa gereği 2017’den itibaren sokak pazarlarının daha modern pazar yerlerinde kurulacağını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek; “Beykoz Çayırı yanında yer alan pazar alanımızı, ilçe sakinlerimizin ve pazar esnafımızın daha rahat bir ortamda alış verişlerini yapmaları için modern  kapalı pazar haline dönüştüreceğiz” dedi.

20 BİN METREKARE ALAN ÜZERİNE ESTETİK BİR PAZAR…

Çelikbilek, sokak aralarında araçların arasında tozun, kirin içinde tezgâhların kurulmasını değil; yaz ve kış aylarına uygun, haftanın bir günü pazar olarak, diğer günlerde ise farklı amaçlar için kullanabilecek pazar anlayışını getireceklerini bildirdi. Aynı zamanda çocukların da oyun parklarında oynayabileceği, vatandaşların ve esnafın araçlarını rahatlıkla park edebilecekleri söyleyen Başkan Çelikbilek, 20 bin metrekare alan üzerinde estetik bir pazar olacağını vurguladı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Abdullah Sevim

Başkan Abdullah Sevim: Belediye çalışanlarına parti bayrağı astırmayın

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, belediye başkanlarına çağrıda bulundu: “Belediyede çalışan kardeşlerimize, belediyenin vinciyle partinizin bayrağını, ...