Beykoz’un yolları güzelleşiyor…

Beykoz’un yollarını güzelleştirecek ve konfora kavuşturacak asfalt yenileme çalışmaları başladı. İBB ekipleri tarafından 120 bin ton, Beykoz Belediyesi ekipleri tarafından ise 80 bin ton olmak üzere ilçeye toplam 200 bin ton asfalt serilecek.

2015 asfalt programı dahilinde İBB ekipleri sahil ve ana arterlerde çalışmalarını sürdürürken; Beykoz Belediyesi’nin programı ağırlıklı olarak Çavuşbaşı, mahalle olan köyler ve ara sokaklarda devam ediyor. Beykoz Belediyesi ekipleri tarafından arazide yapılan tespitler doğrultusunda kış aylarında bozulan yollar, altyapı çalışmaları tamamlanan noktaların tamamı ve asfalt dokusu bozulan tüm yollar, bakımlı ve güzel bir görünüme kavuşacak. İlçe genelinde yürütülecek asfalt çalışmasıyla, yollarda sürücüler için konfor ve güvenlik de sağlanacak.

ANADOLUKAVAĞI’NA ALTERNATİF YOL GELİYOR…

Anadolukavağı trafiğine çözüm getirmek üzere Yoros Kalesi’nden Anadolufeneri-Poyrazköy yolu çıkışına kadar olan kısmı geçen yıl genişleten Beykoz Belediyesi, bu yılki asfalt programı kapsamında yolun asfaltını tamamlayacak. Kavak’ta devam eden meydan düzenleme çalışması tamamlandığında, mevcut yolda tek yön uygulaması yapılarak trafiğin rahatlaması, kale çevresinde ve tarihi sokaklarda yaşanan sıkışıklığın giderilmesi, turist ve ziyaretçilere ulaşım kolaylığı getirilmesi planlanıyor.

RİVA’NIN TOPRAK YOLLARI İYİLEŞİYOR…

Beykoz Belediyesi, ilçedeki asfalt çalışmaları kapsamında toprak yolları da stabilize asfalt malzemeyle kaplıyor. Riva’da yürütülen serim çalışmasıyla mahallenin toprak yolları asfalt kırığıyla kaplanarak, toz ve çamur önlendi.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Sancaktepe Belediyesi’nden anlamlı proje

Sancaktepe’de engelli vatandaşlar, kendilerine tahsis edilen tezgahlarda hem ürünlerini satıyor hem de sosyal hayata karışıyor. Sancaktepe Belediyesi, engellilerin ...