Beykoz yeni parklarla daha da güzelleşiyor…

Parklar (1)

Beykoz’un dört bir yanında Beykozlular için oluşturulan sosyal alanlara; biri Kanlıca, ikisi ise Çavuşbaşı’nda inşa edilen parklar ile birlikte üç mekân daha katıldı ve böylece bölgedeki park sayısı 111’e ulaştı. 

Vatandaşların keyifli vakit geçirebileceği, çocukların da güvenle eğlenebileceği alanlar oluşturarak ilçe sakinlerinin hizmetine sunan Beykoz Belediyesi, ilçenin çehresini güzelleştirmeyi sürdürüyor. Çeşitli oyun grupları ve fitness aletlerinin yer aldığı parklar, küçüklerin ve büyüklerin yararlanabileceği şekilde tasarlanıyor. 

Yenilenen Kanlıca Hacı Muhittin Parkı ve yeni yapılan Çengeldere ve Baklacı Mahallesi Parkları’nın açılış törenleri; Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz İlçe Emniyet Müdürü, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Kanlıca Muhtarı Refik Zengin, Çengeldere Muhtarı Remzi Erdoğan, Baklacı Muhtarı İbrahim Şahin ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.

Açılışlarda yaptığı konuşmalarda Beykoz’u daha güzel, daha yaşanabilir, modern kent hizmetleri ve imkânlarıyla donatılmış bir ilçeye dönüştürmek için gece gündüz çalıştıklarına değinen Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek; park ve sosyal alan sayısını artırmak istediklerini, fakat yer bulmakta ve imar konularında sıkıntı yaşadıklarını belirtti. Mevcut alanların da küçük olduğunu ifade eden Başkan Yücel Çelikbilek, bunları büyütmek için çalışmalar yapıldığını söyledi.

Parklar (12)

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Beykoz Vakfı

Beykoz Vakfı kapılarını yeniden açtı

Beykoz’un kültür-sanat ve sosyal hayatının merkezlerinden Beykoz Vakfı, yenilenen çehresi ve dopdolu kültürel faaliyetleriyle kapılarını sanatseverlere yeniden açtı. ...