Beykoz Üniversitesi

Beykoz Üniversitesi’nde mezuniyet heyecanı

Kurulduğu günden bu yana eğitim-öğretim alanında üstün başarılara imza atan Beykoz Üniversitesi’nde 2017-2018 akademik yılı, yaklaşık 500 öğrencinin diploma almaya hak kazandığı mezuniyet töreniyle tamamlandı. Büyük bir coşkuyla kutlanan törene üniversitenin Mütevelli Heyeti Başkanı Ruhi Engin Özmen, mütevelli heyeti üyeleri, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve veliler katıldı.

Törenin ilk konuşmasını Beykoz Üniversitesi‘nin birincilikle bitiren Ceyda Sonyurt yaptı. Sonyurt, başarısını ailesine ve birbirinden değerli hocalarına borçlu olduğunu belirterek; “Mezun olup hayata atılırken yapmamız gereken, çağa ayak uydurarak ülkemizi ve üniversitemizi, ulusal ve uluslararası alanda en iyi şekilde temsil etmektir. Beykoz Üniversitesi mezunu olmanın gururunu hep taşımamız dileğiyle, tüm arkadaşlarıma başarılı bir meslek hayatı diliyorum. Yolumuz daima açık olsun” dedi. Mezuniyet töreninde konuşan Mütevelli Heyeti Başkanı Ruhi Engin Özmen ise; “Bugün yılın en uzun günü. Mezuniyetin 21 Haziran’da yılın en uzun gününde, yaz gündönümünde gerçekleşmesi, sizin de hayatınızın bir dönüm noktasında olmanız açısından çok anlamlı bir tesadüf” şeklinde konuştu.

Beykoz Üniversitesi

YAKLAŞIK 500 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU…

Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman da yaklaşık 500 öğrencinin mezun olduğunu ifade ederek; “Bu yılki mezuniyet törenimizde yaşadıklarımız her seferinden daha farklı ve anlamlı. Bunun iki önemli nedeni var. Birincisi, 2008 yılında kurulmuş olan ve o yıldan itibaren başarı ile yükseköğretime hizmet eden Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun 10. kuruluş yılı. Okulumuz, bir eğitim kurumu için kısa sayılabilecek 10 yılda önemli gelenekler ve başarılar oluşturmuş, ülkemizde lojistik alanında tercih edilen öncü ve marka bir okul olmuş, günümüze kadar 3 bin 500’ün üzerinde mezun vermiş ve bu mezunlarımız iş dünyasında önemli başarılar elde etmiştir” diye konuştu.

TOPLAM PROGRAM SAYISI 60’A ULAŞIYOR…

Prof. Dr. Mehmet Durman, Beykoz Üniversitesi’nin kurulmasıyla birlikte İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Sivil Havacılık Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu, Lisansüstü Programlar Enstitüsü ve Lojistik Meslek Yüksekokulu’na ilave olarak diğer bir Meslek Yüksekokulu’nun kurulduğunun bilgisini verdi. Durman, şunları kaydetti: “Üniversitemiz önümüzdeki yıl da hızla büyümeye devam edecektir. Bu yıl ilk kez öğrenci alacak olan Sosyal Bilimler, Mühendislik ve Mimarlık fakülteleri ile birlikte lisans programlarımızın sayısı 16’ya, önlisans programlarımızın sayısı 30’a, Lisansüstü Programlar Enstitüsü’nde açılacak yeni yüksek lisans programı ile birlikte toplam program sayımız 60’lara, öğrenci sayımız ise 3 binlere ulaşacaktır.”

beykoz üniversitesi

ULUSLARARASI STANDARTLARDA BİR KAMPÜS…

Beykoz Üniversitesi’nin önümüzdeki yıl Kavacık ve Çubuklu yerleşkelerinde toplam 13 bin 600 metrekare alana sahip dört binada hizmet vereceğini söyleyen Rektör Mehmet Durman; “Diğer taraftan Beykoz’da, muhteşem bir doğa ortamında 80 bin m2’lik bir alanda 60 bin m2 kapalı alana sahip olacak üniversite kampüsümüzün mimari çalışmaları tamamlanmış, inşaat izinleri de alınmıştır. Proje çalışmaları ise devam etmektedir. Hedefimiz, bu kampüsümüzü iki yıl içerisinde tamamlamak ve ülkemizde her yönü ile örnek olacak, uluslararası standartlarda bir üniversite kampüsü oluşturmaktır” sözlerini kaydetti.

GELECEĞİN IŞIKLI ÇİÇEKLERİ…

Mezunlara Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle “Geleceğimizin ümidi, ışıklı çiçekleri” diyen Beykoz üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman; “Biz üniversite yöneticileri, akademisyenleri ve çalışanları için en mutlu an, en büyük ödül, mezun ettiğimiz öğrencilerin hayata güvenle, ilkeli ve istekli biçimde atılmalarını görmektir. Şimdi sizler için zorlu bir yaşam mücadelesi başlıyor. Sahip olduğunuz bu birikim ile mesleğinizde ve dünyanın neresinde olursanız olun yapacağınız işlerde başarılı olmaya adaysınız” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ak Parti: Hayvanları korumak bizim görevimiz

AK Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Özgül Özkan Yavuz, Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) Başkanı Nesrin Çıtırık ile ...