Beykoz, Sarıkamış Şehitleri’ne yürüdü…

1

Sarıkamış Harekâtı’nın 97. yıldönümünde “Türkiye Şehitlerine Yürüyor” etkinliğine katılan Beykoz Belediyesi kafilesi, harekatta şehit düşen 90 bin askerimizi, şehit düştükleri topraklarda minnet, şükran ve hayır dualarıyla andı. Sarıkamış Şehitleri’ni anmak üzere yurt genelinden geniş katılımla düzenlenen etkinlik kapsamında, Allahuekber Dağları’nda toplam 7 km’lik yürüyüş parkuru kat edildi; Sarıkamış Tören Alanı’ndaki Şehitlikler ziyaret edildi.

Beykoz Belediyesi, ilçe sakinleri arasında tarih bilinci oluşturmak ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla geçen sene ilk kez katıldığı anma etkinliğinde,  bu yıl 3 otobüs ve 150’ye yakın ilçe sakiniyle yer aldı.

Sarıkamış’ta ilk olarak Belediye Başkanı İlhan Özbilen tarafından karşılanan Beykoz Belediyesi Heyeti, burada Allahuekber Dağları’na çıkış için hazırlıklarını tamamladı. Heyetle yakından ilgilenen İlhan Özbilen, Sarıkamış bilinci ve ruhunu oluşturmak üzere başlatılan etkinliğe ilçe belediyelerinden katılım sağlayan tek belediye olarak Beykoz’u ağırlamaktan duydukları memnuniyeti ifade etti. 

2

Resmi ziyaretin ardından İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Ak Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan, Prof. Dr. Yunus Kılıç, Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, Sarıkamış Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Belediye Başkanı İlhan Özbilen önderliğinde çok sayıda vatandaşla birlikte yürüyüşe geçildi.  

Yürüyüşte ellerinde bayraklar ve Atatürk posterleri taşıyan katılımcılar, 7 kilometrelik Şehit Kurmay Albay Faruk Sungur yolunu Türkiye Dağcılık Federasyonu temsilcileri eşliğinde takip ederek, 2 bin 800 rakımlı Soğanlı Dağları’nın zirvesinde ulaştı.

Burada şehitler için saygı duruşunda bulunup, dualar edildi ve Yukarı Sarıkamış Şehitliği ziyaret edilerek yürüyüş tamamlandı.

3

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...