Beykoz sahili genişliyor 

Beykoz, Kanlıca-Çubuklu Sahilyolu’nun ardından yepyeni bir sahil şeridine daha kavuşuyor. Beykoz sahili 550 metre boyunca, 492 kazıkla denize doğru 15-17 metre genişleyecek, yayalar kesintisiz yürüyüş keyfine kavuşacak.

İBB Etüt ve Projeler Daire Başkanlığı Altyapı Projeler Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Beykoz Meydanı ve Sahil Düzenleme Projesi” ile mevcut meydan ve sahil, 492 kazıkla 11 bin metrekarelik yeni dolgu alanı oluşturularak genişletilecek. 550 metrelik bu sahil bandı boyunca oturma, dinlenme ve yürüyüş alanları, bisiklet parkuru, balık tutma terasları ve seyir iskeleleri yapılacak. Tarihi Beykoz Meydanı, Onçeşmeler, vapur iskelesi, tarihi yalılar ve çınar ağaçları öne çıkacak.

Beykoz Sahili

KESİNTİSİZ YÜRÜYÜŞ KEYFİ…

Mevcut alan ile birlikte toplam 34 bin metrekarelik sahil bandı ortaya çıkacak ve sahilde kesintisiz yaya sirkülasyonu sağlanacak. Araçlar için parklanma cepleri yapılacak, peyzaj çalışmasıyla da sahil bandı güzelleştirilecek. Projenin, 2018 yılı sonunda tamamlanması planlanıyor.

Beykoz Sahili

sporvitrini

Hakkında Deniz İhsan Taşdelen

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Tarihi Beykoz Kışlası artık sağlık dağıtacak

Beykoz Çayırı’nın yanında bulunan Tarihi Beykoz Kışlası sağlık alanında araştırmalar yapılmak üzere Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi’ne devredildi. Binada kurulacak ...