Beykoz Kültür Merkezi yenilendi…

2

Beykoz, mevcut kültür merkezinin yenilenmesiyle birlikte, ilçe sakinlerinin kültür hizmetlerini çok yönlü alabileceği ve içinde farklı sanat etkinlikleri için mekânların bulunduğu modern bir merkeze kavuştu. Beykoz Belediyesi’nin ihtiyacı karşılamayan mevcut kültür merkezinde başlattığı yenileme çalışmaları neticesinde, ortaya iç ve dış tasarımıyla göz dolduran bakımlı bir mekân çıktı. 

Merkezde yer alan 262 kişilik çok amaçlı salon, modern ses sistemi ve teknik imkânlarla donatıldı. Ana salon girişi, 100 m2’lik geniş bir fuaye olarak hazırlandı. Mevcut diğer katlarda ise sanatçı odaları, atölyeler, eğitim ve sergi alanları bulunuyor.

Ulaşılabilir konumu dolayısıyla önemli kültür-sanat etkinliklerine evsahipliği yapması beklenen kültür merkezinde; öğrenci, kadın ve gençlere yönelik konferans, eğitim seminerleri ve paneller düzenlenecek. 

4

Belediye Konservatuarı da burada hizmet verecek…

Beykozluların kültür hizmetlerini daha bakımlı mekânlarda alabilmesi için yenilenen merkezde, Belediye Konservatuarı da hizmet verecek. Müzik yeteneği bulunan gençlere, merkezde sanat müziği ve enstrüman eğitimi verilecek.   

Tadilat çalışmaları hızla devam eden ve yılsonunda açılması planlanan merkezin, en üst katı açık ve kapalı kafeterya olarak tasarlandı.

Kültür Merkezi, Beykoz Belediye Meclisi’nde alınan karar doğrultusunda, bu sene başında hayatını kaybeden Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın adını taşıyacak. 

3

1

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Genç yetenekler Satranç Turnuvası’nda yarıştı

Sancaktepe Genç Gelecek Spor Kulübü tarafından gerçekleştirilen satranç turnuvası kıyasıya mücadeleye sahne oldu. ZİHİN JİMNASTİĞİ İÇİN… Genç Gelecek ...