Beykoz Kent Konseyi Hatıra Ormanı

Beykoz Kent Konseyi Hatıra Ormanı kök saldı

Beykoz Kent Konseyi, yeşil bir doğa için hatıra ormanı kurdu. Poyrazköy’de yer alan Beykoz Kent Konseyi Hatıra Ormanı’nda Konsey üyeleri, anaokulu öğrencileri, öğretmenler, yerel basın mensupları ve doğaseverler hep birlikte ağaç dikti.

Beykoz Kent Konseyi Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu ve Yürütme Kurulu Üyeleri, geçtiğimiz günlerde Kanlıca Orman İşletme Müdürü Erhan Çetinkaya’yı makamında ziyaret ederek taleplerini dile getirdiler. Yapılan ziyarette, doğa ve ağaç sevgisi konusunda bilinçli nesiller yetiştirmek ve farkındalık sağlamak amacıyla Beykoz Kent Konseyi Hatıra Ormanı oluşturmasına karar verildi. Fidanların toprakla buluştuğu Beykoz Kent Konseyi Hatıra Ormanı programına; Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı ve Kent Konseyi Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu, Kent Konseyi üyeleri, Bahaaddin Özyazıcı Anaokulu öğrenci ve öğretmenleri, yerel basın mensupları ile doğasever ilçe sakinleri katıldı.

Beykoz Kent Konseyi Hatıra Ormanı

İNSANLIĞIN FİDANLARI İLE DOĞANIN FİDANLARI BULUŞTU…

Başkan Kaşıtoğlu, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Konsey olarak ilçemize değer katacak kültür-sanat, eğitim, spor ve pek çok sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdik. Bu projemizle de yeni nesillerde orman bilincinin ve sevgisinin oluşmasına dair farkındalık yaratmayı hedeflerken, anaokulu öğrencilerimizle yani insanlığın fidanlarıyla doğanın fidanlarını bir araya getirdik. İnanıyorum ki bu proje, pek çok kurum ve kuruluşa da örnek olacaktır. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızla, ilçemizin ve ülkemizin geleceğine önemli bir imza attık. Bu projede bize destek olan Kanlıca Orman İşletme Müdürümüz Erhan Çetinkaya ve ekibine ve yaptığımız her çalışmada bize omuz veren basın emekçilerimize ayrıca teşekkür parantezi açmak istiyorum.”

Beykoz Kent Konseyi Hatıra Ormanı

AĞAÇLAR DİKİLDİ, PLAKALAR ÇAKILDI…

Etkinlik kapsamında Konsey üyeleri ve öğrencilerin yanı sıra basın mensupları da ağaç dikerek plakalarını çakarken, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in de adının yazılı olduğu fidan dikimi yapıldı. Programın sonunda Konsey Başkanı Kaşıtoğlu ve beraberindeki heyet, ellerindeki fidanları dikerek can sularını verdi.

Beykoz Kent Konseyi Hatıra Ormanı

Poyrazköy’de yer alan Beykoz Kent Konseyi Hatıra Ormanı’nda Konsey üyeleri, anaokulu öğrencileri, öğretmenler, yerel basın mensupları ve doğaseverler hep birlikte ağaç dikti…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...