Kanlıca Yoğurt Festivali

Kanlıca Yoğurt Festivali’nde Boğaz’a maya çalındı

Beykoz Belediyesi, lezzetiyle meşhur tarihi Kanlıca Yoğurdu’nun tanıtımı için eğlenceli yarışmaların yer aldığı 3. Beykoz Kanlıca Yoğurt Festivali’ni düzenledi. Festival kapsamında Nasrettin Hoca ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Boğaz’a dostluk ve barış mayası çaldı.

Renkli yarışmaların yer aldığı 3. Beykoz Kanlıca Yoğurt Festivali’nde müziğin usta ismi İlhan Şeşen şarkılarını söyledi, Beykoz Belediyesi Halk Dansları Topluluğu sergilediği performansla beğeni topladı. Festivale katılanlar arasında Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, başkan yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük, İlçe Müftüsü Ali Efe, başkan danışmanları, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve ilçe sakinleri yer aldı.

Kanlıca Yoğurt Festivali

10 BİN YOĞURT İKRAM EDİLDİ…

Ev hanımlarının En İyi Yoğurt Yarışması’nda maharetlerini sergilediği festivalde, yoğurt içinde altın bulma yarışması da yapıldı. Birinci gelen çeyrek altın ile ödüllendirilirken, ödüllü yarışmalarla renklenen etkinliği izlemeye gelenlere toplam 10 bin yoğurt ikram edildi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Nasrettin Hoca ile birlikte tekneyle açılarak, Boğaz’a dostluk ve barış mayası çaldı.

Kanlıca Yoğurt Festivali

BAŞKAN ÇELİKBİLEK: BU KÜLTÜRÜ GELECEK KUŞAKLARA AKTARMALIYIZ…

Bu kültürü gelecek kuşaklara aktarmak için dopdolu bir festival hazırladıklarını söyleyen Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek; “Sizlerle birlikteyiz. Boğaz’ın güzel sularına hocamızla birlikte Kanlıca Yoğurdu’nu çaldık. Boğaz’da sabah kalktığınızda yoğurt olduğunu görürseniz şaşırmayın. Olmazsa da önemli olan niyettir. Barış, sevgi, birlik ve beraberlik olsun niyetiyle çaldık. Belki Boğaz yoğurt tutmayacak ama, niyetlerimiz tutarsa biz daha ileriye gideceğiz” ifadelerini kullandı.

Kanlıca Yoğurt Festivali

KAYMAKAM KATIRCI: KANLICA YOĞURDU, BEYKOZ’UN ÖNEMLİ BİR DEĞERİDİR…

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ise; “Boğaz’ın incisi Beykoz’da güzel bir sosyal etkinlikte birlikteyiz. Kanlıca Yoğurdu, Beykoz’un önemli bir değeridir. Yoğurdu Nasreddin Hoca ile beraber denize mayaladık. Ben hocanın doğduğu yerde doğdum ve görev aldım. Nasreddin Hoca’ya sordum, maya tutar mı? Yoğurt Kanlıca’dan ise kesin tutar dedi. Bugünlerde birlik olmaya çok ihtiyacımız var, bu güzel organizasyon vesile olur inşallah” şeklinde konuştu.

Kanlıca Yoğurt Festivali

Renkli yarışmaların yer aldığı 3. Beykoz Kanlıca Yoğurt Festivali’nde müziğin usta ismi İlhan Şeşen şarkılarını söyledi, Beykoz Belediyesi Halk Dansları Topluluğu sergilediği performansla beğeni topladı…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

mtepe-piraye-1

Nazım Hikmet’in ‘Piraye’si Maltepe’de sahnelendi

Maltepe Belediyesi, dünya şairi Nazım Hikmet’in 117. doğum yıldönümünde,  Murat Çidamlı’nın sahne aldığı “Piraye” isimli oyuna ev sahipliği ...