Beykoz her gün Edirne’ye taşınıyor…

Beykoz Belediyesi, Ramazan ayı boyunca Beykoz’dan Edirne’ye 5 otobüs kaldırıyor. İlçe sakinleri, bu sayede serhat şehri Edirne’yi gezip görme fırsatı buluyor.

Zamanında Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmış, eşsiz camileriyle yurtiçi ve yurtdışından ziyaretçilere görsel bir şölen sunan Edirne’ye düzenlenen gezilerde, ilçe sakinleriyle tarihi noktalar ziyaret ediliyor.

Rehberlerin eşlik ettiği gezilere katılanlar, başta Selimiye Camii olmak üzere Eski Camii, Üç Şerefeli Camii, Balkan Savaşı Müzesi (Şükrü Paşa Anıtı), Er Meydanı ve Selimiye Vakıf Eserleri Müzesi’ni görme fırsatı elde ediyor. Ramazan’ın manevi güzelliklerinin yaşandığı ziyaret sonrasında ilçeye dönüşte ise, belediye avlusunda kurulan sofrada hep birlikte iftar yapılıyor. Gezilere bu yıl 6 bin ilçe sakininin katılması bekleniyor.

ECDADA VEFA GEZİLERİ DEVAM EDECEK…

Yolculuk öncesi vatandaşları uğurlayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Edirne ve Çanakkale gezilerine vatandaşların ilgisinin oldukça yüksek olduğunu belirterek, çeşitli geziler düzenlemeye devam edeceklerini ifade etti. Tarihe ve ecdada vefa duygusuyla bu gezileri gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Çelikbilek, vatandaşlara hayırlı yolculuklar diledi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

turkiye-nin-en-guzel-manzarali-kosusu-riva-kosusu-1

Türkiye’nin En Güzel Manzaralı Koşusu: Riva Koşusu

Beykoz Belediyesi desteğiyle, Macera Akademisi tarafından düzenlenen Türkiye’nin en güzel manzaralı koşusu, Riva’da her yaştan 1000 sporseverin katılımıyla ...