Çayır Festivali

Beykoz Çayır Festivali başlıyor

Beykoz Belediyesi’nin Geleneksel Çayır Festivali, 21 Eylül-1 Ekim 2017 tarihleri arasında 18 yöre derneğinin renkli etkinlikleri, toplu nikâh ve toplu sünnet şölenleriyle kardeşliğin sıcaklığını, birlik ve beraberliğin coşkusunu yaşatacak.

Beykozluları birlik ve dayanışma duygularıyla bir araya getiren Beykoz Çayır Festivali, yöre derneklerinin katılımıyla birbirinden değerli sanatçıları ağırlayacak. Festivalde ilçedeki 18 yöre derneği tarihi Beykoz Çayırı’nda hemşehrileriyle buluşacak; halk danslarını, geleneklerini ve el sanatlarını tanıtacak.

SİMGE VE MUSTAFA KESER KONSER VERECEK…

Beykoz Çayır Festivali kapsamında maddi imkânsızlıklar nedeniyle evlenemeyen çiftler, rüya gibi bir törenle dünya evine girecek, sünnet çocukları için eğlenceli bir şölen hazırlanacak. 645 çocuğun sünnet merasiminin olacağı, 19 çiftin ise çeyizleri hediye edilerek nikâhlarının kıyılacağı festivalde ayrıca, Simge ve Mustafa Keser de konser verecek. 

çayır festivali

18 FARKLI YÖRE, GELENEKSEL EĞLENCE VE KÜLTÜRLERİNİ SERGİLEYECEK…

Beykoz’un sosyal kültürel zenginliğinin yer alacağı festivalde Karadeniz’den Doğu Anadolu’ya, Orta Anadolu’dan Trakya’ya kadar 18 farklı yöre derneği, kendilerine ayrılan gecelerde geleneksel eğlence ve kültürlerini sergileyecek. Ayrıca, Beykoz Çayırı’nın çevresinde kurulacak stantlarda yöresel ürünlerin tanıtımı, satışı ve sunumu yapılacak.

Beykoz Çayır Festivali

Beykoz Belediyesi’nin Geleneksel Çayır Festivali, 21 Eylül-1 Ekim 2017 tarihleri arasında 18 yöre derneğinin renkli etkinlikleri, toplu nikâh ve toplu sünnet şölenleriyle kardeşliğin sıcaklığını, birlik ve beraberliğin coşkusunu yaşatacak…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...