Beykoz, “Uluslararası Karate Şampiyonası”na evsahipliği yaptı…

1

2012 Avrupa Spor Başkenti ünvanını alan İstanbul’da önemli spor organizasyonları için hazırlıklar sürerken Beykoz, Uluslararası Karate Şampiyonası’na evsahipliği yapmanın heyecanını yaşadı.   

Türkiye Karate Federasyonu İstanbul İl Temsilciliği ve Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen turnuvada, 15 farklı kategoride 170 sporcu bir araya geldi. Karate ve kata dallarında müsabakaların yapıldığı şampiyonada, sporcular dereceye girebilmek için kıyasıya yarıştı. 

R. Şahin Köktürk Spor Salonu’nda gün boyu devam eden müsabakalara; Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü, Çelebi Spor Kulübü, İran Karate Takımı ve Karate Antrenörleri Spor Kulübü’nün yanı sıra Azerbaycan, Kıbrıs, Bosna’dan ferdi sporcular katıldı. 

Karate sporunu duyurmak ve gençlerin ilgisini çekmek amacıyla düzenlenen Şampiyona’da, dereceye giren sporculara madalyaları Dünya Mücadele Sporları Organizasyon Başkanı Bahmen Fehimi Ford, Karate Federasyonu Temsilcileri, İran Takım Temsilcisi Alihaji Zadeh, Milli Antrenörler ve hakemler ile birlikte Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübu Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından verildi.  

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, şampiyonaya katılan tüm sporcuları tebrik ederek, gençlerin ilgisini spora yönlendiren organizasyon ve etkinlikleri daima desteklediklerini, ilçe genelinde spor imkânlarını artıracak çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

2

3

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Sıfır Atık

“Sıfır Atık” pazarlara açıldı

Beykoz Belediyesi, Türkiye’de öncülük ettiği “Sıfır Atık” projesine pazar yerlerini de dâhil etti. Bu kapsamda pazar yerlerinden toplanan ...