BEKSAV yeniden açıldı!..

Bilim Eğitim Estetik Kültür Sanat Araştırmaları Vakfı (BEKSAV), yıllar sonra Kadıköy’de yeniden açıldı.

Kültür-sanat dünyasındaki eksikliği her geçen gün daha çok hissedilen BEKSAV, kuruluşunun 20. yılında yine Kadıköy’den “merhaba” dedi. 1995 yılının Ocak ayında, Kadıköy Kırtasiyeci Sokak’ta dönemin ağır baskı koşulları altında kurulan BEKSAV, sosyalist bir perspektifle “Toplum için sanat, insanlık için bilim, özgürlük için politika” sloganı etrafında faaliyet yürüttü.

Başta müzik, tiyatro, sinema ve edebiyat olmak üzere sanatın değişik alanlarında ürünler veren Vakıf; ayrıca enstrüman, dans, fotoğraf ve resim gibi pek çok alanda kurslar açtı. Düzenlediği güncel ya da kuramsal tartışma/seminerleri yayına hazır dosyalar haline getirdi. Sergiler ve turnelerle geniş kitlelerle buluştu.

FAALİYETLERİNE KADIKÖY’DEN DEVAM EDECEK…

2006 yılında Kadıköy’de başka bir binaya taşınan BEKSAV, 2010’da kısa bir süre faaliyetlerini Ankara’da sürdürdü. Bir süredir kapalı olan Vakıf, Kasım ayı itibariyle faaliyetlerine kaldığı yerden ve yine Kadıköy’den devam edecek. BEKSAV tarafından çıkartılan “Sanat ve Hayat” dergisi de yeniden yayın hayatına başlayacak.

YENİ DÖNEM, YENİ FAALİYETLER…

20. yılına Acıbadem’de eski bir konakta girecek olan BEKSAV, yeni dönemde de sinemadan müziğe, tiyatrodan edebiyata birçok alanda faaliyet yürütecek. 08 Kasım 2014 itibariyle başlayacak atölye ve kurslar şöyle: Enstrüman, Yan flüt, Bağlama, Şelpe, Gitar, Perküsyon, Felsefe, Tarih, Resim, Kil-çamur, Ahşap boyama, Tiyatro, Drama-ritim, Edebiyat, Metin çözümleme, Öykü yazımı… BEKSAV; sanatın toplum için, bilimin insanlık için, politikanın özgürlük için olduğuna inanan herkesi bu etkinliklere katılmaya çağırıyor. Ayrıca konağın bahçesindeki meyve ağaçları altında çay içmeye herkes davetli…

Adres: Acıbadem Mah. Nazifbey Sok. No:1 Kadıköy / İstanbul

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

cekmekoy sanat akademisi

Çekmeköy Sinema Akademisi oyuncu Hakan Yılmaz’ı ağırladı

“Ayrılsak da Beraberiz”, “Yahşi Cazibe” gibi milyonların beğenisini kazanan yapımlarda yer alan ünlü oyuncu Hakan Yılmaz, Çekmeköy Belediyesi ...