Bayırbucak Türkmenleri

Bayırbucak Türkmenlerine un yardımı

Diyanet-Sen Tuzla Temsilciliği, Bayırbucak Türkmenleri için bir tır un yardımında bulundu. Sendikanın Tuzla Temsilcisi Zeki Aksarı, Tuzla Çiçekçiler Camisi’nde kılınan namazın ardından düzenlenen törende, Diyanet-Sen 4 Nol’u Şube tarafından başlatılan kampanya kapsamında temsilcilik olarak çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Daha önce de Bayırbucak Türkmenleri için 5 tır un gönderdiklerini hatırlatan Aksarı; “Bugün de 6. tırımızı inşallah dualarla uğurlayacağız. Bu kampanyaya katkı sağlayan din görevlilerine ve Tuzla halkına teşekkür ediyorum” dedi. Diyanet-Sen 4 No’lu Şube Başkanı Mehmet Kumaş ise, bölgede un ihtiyacının fazla olduğunun belirlenmesi üzerine bu alanda çalışma başlattıklarını ifade ederek; “Şube olarak 10, Tuzla Temsilciliği olarak ise 6. tırı göndereceğiz inşallah. Bir dilim ekmek bile orada yaşayan insanlar için çok önemli. Müslümanlar olarak buna duyarsız kalamayız. Bu sebeple Allah rızası için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

YARDIM TIRI DUALARLA UĞURLANDI…

Yardımın toplanması kadar yerine ulaştırılmasının da önemli olduğuna dikkati çeken Kumaş, yardımın ihtiyaç sahiplerine teslim edilmesinde İHH’nın kendilerine destek verdiğini kaydetti. Tuzla İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Bilal Döngez, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Sultanbeyli Temsilcisi Hüseyin Sürmeneli, hayırseverler ve vatandaşların da katıldığı tören sonrasında tır dualarla uğurlandı.

bayirbucak-turkmenlerine-un-yardimi (2)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Aydos Ormanı

Aydos Ormanı’nda temizlik seferberliği

Aydos Ormanı için temizlik seferberliği başlatıldı. Kartal Belediyesi Çevre Müdürlüğü ile Kartal Cem Evi işbirliği ile 27 Temmuz ...