Bayındır İçerenköy’de “Evde Bakım Günleri”…

Sektörünün öncü kuruluşu Bayındır Sağlık Grubu, Evde Bakım Derneği işbirliği ve Sağlık Bakanlığı İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü desteğiyle yatağa bağımlı hastalarda tedavi ve bakım yaklaşımlarının masaya yatırıldığı “Evde Bakım Günleri” seminerini düzenledi. Alanında uzman farklı alanlardan birçok doktor ve hemşirenin söz aldığı seminer, Bayındır İçerenköy Hastanesi’nde gerçekleştirildi.

Bayındır Sağlık Grubu, sağlık sektörünün her alanında düzenlediği etkinlik ve seminerlerle sektörün uzmanlarını bir araya getiriyor; hastaları ve yakınlarını sağlık sorunları ile çözümleri konusunda bilinçlendiriyor. Grup, 18 Şubat Perşembe günü Bayındır İçerenköy Hastanesi’nde yine etkileyici ve dikkat çekici bir etkinliğe daha imza attı. Evde Bakım Derneği işbirliği ve Sağlık Bakanlığı İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü desteğiyle, yatağa bağımlı hastalarda tedavi ve bakım yaklaşımları masaya yatırıldı.

YATAĞA BAĞIMLI HASTANIN SORUNLARI VE BAKIMI…

Seminerin açılışında, Bayındır Sağlık Grubu Tıbbi Direktör Yardımcısı Prof. Dr. Tayfun Gürpınar ve Evde Bakım Derneği Başkanı Aynur Dik söz aldı. Bayındır İçerenköy Hastanesi Beyin Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Murat Servan Döşoğlu; “Yatağa bağımlı hasta kimdir, sorunları nelerdir” gibi konuları aydınlatırken, Yaşlı Dostu Koordinatör Hemşiresi Muazzez Şahin ve Sorumlu Hemşire Melek Buçan ise “Yatağa bağımlı hastanın evde bakımının planlanmasını ve hastanın hemşirelik bakımı”nı anlattı. Bayındır İçerenköy Hastanesi doktorlarından diyetisyen Selin Sezgin “Yatağa bağımlı hastaların beslenmesi”ni, FTR Bölüm Başkanı Prof. Dr. Turhan ve Uzman Fizyoterapist Ayşen Ceran da “Fiziksel aktivitenin fizyolojik ve fonksiyonel sonuçlarını ve önlemleri” konusunu aktardı.

EVDE BAKIMDA YARA TEDAVİLERİ VE PSİKOSPSYAL DESTEK…

Seminerde öğle arasından sonra gerçekleşen bölümlerde ise; “Evde bakılan hastalarda yara ve tedavi prensipleri” Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Rıza Erçöçen tarafından, “Evde yara bakım hemşireliği ve uygulamaları” Plastik Cerrahi Hemşiresi Gülşah Kali tarafından anlatıldı. Günün son konuşmacısı Psikiyatrist Uzm. Dr. Esra Uğurlu Koçer, “Evde bakımda psikososyal destek” konusunda dinleyenleri aydınlattı.

sporvitrini

Hakkında Benusen Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kızılay Özel Kartal Hastanesi

Kızılay Özel Kartal Hastanesi hizmete girdi

Türkiye genelinde 2 hastane ve 3 tıp merkeziyle modern sağlık hizmetleri sunan Kızılay, uzun yıllar tıp merkezi olarak ...