Başkan, vatandaşlarla bir arada…

cy (3)

Çayırova ilçesinin sorunlarını çözüme kavuşturmak adına yoğun bir program içerisinde çalışmalarını sürdüren Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş; halk toplantıları, bilgilendirme ve değerlendirme toplantılarının ardından, halka ziyaret amaçlı başlattığı halkla buluşma programının ilkini Fatih Caddesi üzerinde bulunan Keşan Çay Evi’nde yaptı.

Belediye çalışmalarından zaman buldukça vatandaşlara da zaman ayıran Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, Keşan Çay Evi’nde vatandaşlarla kahvaltıda bir araya geldi. Çayırova ilçesinin çehresini değiştirmeye kararlı olduklarını ve bu değişime halkın fikirlerine de önem vererek başladıklarını belirten Akbaş, başta eğitim ve sağlık olmak üzere altyapı, üstyapı, ulaşım, sosyal yaşam alanları, tesisleşme gibi birçok alanda yeniliklerin startını verdiklerini söyledi.

Gün Hastanesi sağlık ihtiyacımızı karşılayacak…

Toplum sağlığı merkezi olarak planlanan ve Çayırova Belediyesi’nin girişimleri sonucu gün hastanesine çevrilen sağlık kuruluşunun 2011 yılı içerisinde Çayırova’ya kazandırılacağını söyleyen Akbaş, ilk olarak Çayırova’ya 112 Acil Servisi kazandırdıklarını ve acil servisin 24 saat hizmetini aksatmaması için yer tahsisi ve personel desteğinde bulunduklarını belirtti.

cy

Eğitime yeni okullar kazandırıyoruz…

Tekli eğitimi hedefleyen bir anlayışla Çayırova’ya yeni okulların kazandırılmasında büyük çaba harcadıklarını belirten Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, 2008 yılında 1 olan lise dengi okul sayısını 9’a çıkardıklarını ve ilköğretim bazında da yeni okulları ilçeye kazandırdıklarını söyledi. Şevket Özay ve Türkan Göktürk İlköğretim Okulları’nın eğitime hazır olduğunu vurgulayan Akbaş, hayırsever iş adamları tarafından Eğitime %100 destek kampanyasında bir Anadolu Lisesinin temelini attıklarını ve TOKİ tarafından ilçeye birde Endüstri Meslek Lisesi’nin yapılacağını söyledi.

Fatih Caddesi’nde insan trafiği canlandırılacak…

Keşan Çay Evinde gerçekleştirilen kahvaltı programında vatandaşların merak ettiği konuları da cevaplayan başkan Akbaş, halkla bir araya geldiği programını esnaf ziyaretleri ile sürdürdü. Fatih Caddesi boyunca çevrede incelemeler yapan ve esnafları ziyaret eden Akbaş, ilçenin prestijli caddesi olan Fatih Caddesine ne gibi yenilikler kazandırılabileceği konusunda vatandaşlarla fikir alışverişinde bulundu. Caddedeki insan trafiğini canlandırma adına caddenin yaz aylarında belirli saatler araç trafiğine kapatılmasını düşündüklerini belirten Akbaş, bu konu hakkında da esnafların fikirlerini aldı. Esnaflarca da olumlu karşılanan uygulamanın yaz aylarında hayata geçirileceğini söyleyen Akbaş bu konuda planlamalarını sürdürdüklerini belirtti.

cy (4)

 

 

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Çayırova Belediyesi

Çayırova Belediyesi Park ve Bahçelerde Çalışma Başlattı

Çayırova Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri mesire alanı, park ve yeşil alanlarda çim biçme, budama, çevre düzenlemesi, ...