Başkan belli, sonuç yok!..

Kadıköy’ün yeni Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu oldu. Ancak hala açılmayan 18 sandık nedeniyle kesin sonuç kamuoyuna duyurulamıyor. Nuhoğlu, mevcut gelişmeler nedeniyle henüz “halka sesleniş” konuşmasını da gerçekleştiremedi.

Cumhuriyet Halk Partisi, Kadıköy’de bir önceki seçim dönemine oranla oylarını da artırarak ezici bir üstünlük elde etti. Belediye Başkanlığı adaylığının açıklanması ile birlikte haftalarca sahada çalışmalarını yürüten Aykurt Nuhoğlu, Kadıköy’ün yeni Belediye Başkanı olarak ilan edildi. Ancak açılan sandık oranı % 98,7’de kaldı. Henüz açılmayan 18 sandık nedeniyle Nuhoğlu için resmi süreç başlatılamıyor.

TÜRKİYE GENELİNDE ÖRNEKLERİ YAŞANIYOR…

Aykurt Nuhoğlu’nun belediye başkanlığı garantilendi, ancak Türkiye genelinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin bazı il ve ilçelerde yaşadığı sıkıntılar nedeniyle belediye başkanları resmen ilan edilemedi. Bazı merkezlerde oylar yeniden sayılırken, seçim itirazları nedeniyle sıkıntı yaşanan il ve ilçelerde bekleyiş sürüyor. Kadıköy’de ise kamuoyuna henüz bir seçim itirazı yansımadı. Ancak sandıkların tamamının sayılamaması ise dikkat çekiyor. Tüm gelişmelere rağmen Aykurt Nuhoğlu, yeni dönem belediye başkanlığını garantilemiş oldu.

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ VE MUHTARLAR…

Kadıköy’de yeni Belediye Meclisi, önümüzdeki günlerde şekillenecek. CHP ve Ak Parti meclis üyelerinin sandalye dağılımı ile birlikte mahallelerin yeni muhtarları da açıklanacak.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir yorum

  1. ayşen yıldız

    sarıgül istanbul için şu an ne yapıyor,mansur yavaş hakkını arıyorken,sarıgül ve il başkanlığı sandıklar için hak arıyormu,ses seda yok merak ediyorum,neden suskunlar……………..

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy Sahaf Günleri başladı

Kadıköy Belediyesi ve Beyoğlu Sahaflar Derneği işbirliğiyle Kadıköy Sahaf Günleri, kitap severlerin yoğun ilgisiyle devam ediyor. Ali Suavi ...