Basın Danışmanları Platformu’na yeni başkan…

Basın Danışmanları Platformu, Mart ayı toplantısını Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ev sahipliğinde Osmanlı Konağı’nda gerçekleştirdi. Platform başkanlığını iki dönem yürüten Abdullah Arıdoru’nun Ak Parti İstanbul İl Özel Kalem Müdürü olarak göreve başlamasından dolayı boşalan başkanlık görevine, Beykoz Belediyesi Basın Danışmanı ve aynı zamanda platform genel sekreterliği görevini yürüten Abdurrahman Cüneyd Fidancı seçildi.

BASIN DANIŞMANLARI ARASINDA “TECRÜBE PAYLAŞIMI”…

Marmara Belediyeler Birliği’nin desteğiyle kurulan Basın Danışmanları Platformu’nun her ay düzenlediği “Tecrübe paylaşımı” toplantıları devam ediyor. Mesleki ortak sorunlara çözüm bulmak ve belediyeler ile medya kuruluşları arasında iletişimi güçlendirmek amacıyla kurulan platformu ağırlayan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, kurumlardaki basın danışmanlığının önemli ve etkin bir birim olduğunu belirterek; “Platformun çalışmalarını yakından takip ediyorum ve her zaman yanınızda olduğumu bilmenizi isterim. Bu vesile ile basın danışmanı olarak altı yıl hizmet veren Abdullah Bey’e teşekkür eder, yeni görevinde başarılar dilerim” dedi.

“BASIN DANIŞMANLARI RAKİP DEĞİL, DESTEKÇİDİR…”

Görevi devreden Abdullah Arıdoru, başta kendisine altı yıl boyunca aile ortamında çalışma imkanı sunan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’ya teşekkür ederek, şunları söyledi: “Bu platformun çatısı altında bir araya gelen basın danışmanı arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Basın danışmanları birbirinin rakibi değil, bilakis birbirinin destekleyicisi olduğunu platformun çatısı altında toplanmakla göstermiş oldular. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla hiçbir şekilde siyasi fikir ve görüş ayrılığı içerisine girmeyerek, basın danışmanlarının işlerini daha başarılı yapmaları için elimizden geleni yaptık. Platform, bundan sonra da başarılı işlere imza atacaktır. Bugüne kadar bizlere destek olan tüm basın mensupları ve  basın danışmanlarına şükranlarımı sunarım.”

“DANIŞMANLAR İÇİN EĞİTİM PROGRAMLARI DÜZENLENECEK…”

Platform başkanlık görevine seçilen Beykoz Belediyesi Basın Danışmanı Abdurrahman Cüneyd Fidancı ise, yaptığı konuşmasında “Platformla en önemli amacımız, aynı görevi yürüten arkadaşlarımız için tanışma ortamı oluşturmak ve sektördeki önemli isimlerle bir araya getirerek bilgi, birikim ve tecrübe paylaşımını sağlamaktır. Abdullah bey bugüne kadar dengeli, seviyeli, siyasi ayrım gözetmeden bir başkanlık görevi yürüttü. Kendisine teşekkür ediyoruz. Biz de arkadaşlarımızla birlikte çalışma çıtasını yükseltmek için hareket edeceğiz. Marmara Belediyeler Birliği ile birlikte arkadaşlarımızın gelişimi için seminerler, konferanslar, eğitim programları düzenleyeceğiz. Basın danışmanı ve birimde çalışan tüm arkadaşlarımızın işlerini daha başarılı yapmaları için gayret göstereceğiz” diyerek, platformun yeni döneminin hayırlı olmasını diledi.

ABDURRAHMAN CÜNEYD FİDANCI HAKKINDA…

1976 Adıyaman doğumlu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü mezunudur. 2000-2009 yılları arasında Bağcılar Belediyesi Basın Danışmanlığı yapmıştır. 2010 yılından itibaren ise Beykoz Belediyesi Basın Danışmanlığını başarılı bir şekilde yürütmektedir. Kurucuları arasında bulunduğu Basın Danışmanları Platformu’nun genel sekreterliğinin ardından platform başkanlığına seçilmiştir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Spor tutkunları Riva Koşusu’nda buluştu

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Atletizm Federasyonu, Beykoz Belediyesi, Beykoz Kaymakamlığı ve çeşitli kuruluşların sponsorluğunda Riva Koşusu yapıldı. ...